نابساماني ها  با همدلي و انسجام از بين مي رود

قم- ايرنا- توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: به بركت همدلي وانسجام نابساماني ها و آسيب هاي اجتماعي از بين مي رود و ناهنجاري ها و معضلات در جامعه سالم جايگاهي ندارد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي دوشنبه شب درديدار با سردار حسين اشتري فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي خاطرنشان كرد: همه دستگاه ها و نهادهاي بايد براي مقابله با آسيب ها و معضلات اجتماعي، برنامه ريزي و نيروي انتظامي را ياري دهند.
امام جمعه موقت قم گفت: هر چه نيروي انتظامي و نيروهاي مسلح ما با اقتدار باشند سود آن براي ملت و مردم است.
وي خاطرنشان كرد: مسئولان بايد بدانند مردم به خاطر اعتمادي كه داشتند به آنها راي دادند و بايد از اين اعتماد مردم و رهبري پاسداري كنند.
وي ادامه داد: حتي يك كلمه حرف عليه يك قوه، نيرو و تشكيلات، انتقاد ناسالم و ناصحيح است، متاسفانه برخي خواسته يا نخواسته آب به آسياب دشمن مي ريزند.
سعيدي گفت: هر كس در هر مقامي كه هست بايد بداند اقتدار نظام به حفظ اين نيروها است، ما پشتيبان همه قوا هستيم، رهبر انقلاب در راس نظام است و بعد ساير قوا قرار دارند، در تريبون نماز جمعه هرگز عليه دستگاه وتشكيلاتي حرفي بيان نمي شود.
سعيدي خاطرنشان كرد: گاهي درديدارها و نمازجمعه به مسوولان تذكر داده مي شود ولي بيشتر آنها را تقويت مي كنيم و اين وظيفه است.
وي با اشاره به دغدغه علما ومراجع تقليد نسبت به حجاب و عفاف گفت: حجاب و عفاف يكي از دغدغه هاي مهم اين بزرگان است، مراجع تقليد شخصيت هاي بي ارتباط با نظام، ولايت و بي تفاوت نيستند.
سعيدي گفت: مراجع تقليد جزء دستگاه ولايي هستند كه امام راحل با همراهي همين بزرگان و ملت، نهضت را به ثمر رساند و اين شخصيت ها نسبت به بي بندباري ها و بي حجابي دغدغه دارند.
وي افزود: همه بايد براي مقابله با بي بندباري ها دست به دست هم دهيم، اگر يك نيرو به تنهايي وارد صحنه شود هجمه ها و قلم هاي مزدور حمله مي كنند، ولي اگر با هم باشيم و كسي مزدور يا ناآگاه باشد آنقدر كلام وي پست و حقير خواهد بود كه خود او هم شرم مي كند.
وي گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي در مورد حجاب و عفاف رهنمودها و دستوراتي دارند و قوانيني نيز در اين باب وجود دارد بايد با همكاري دستگاه ها و مردم عملياتي شود، بايد مردم در صحنه باشند، در حجاب و عفاف اگر خانواده ها كمك نكنند نيروي انتظامي به تنهايي چه كار بايد بكند.
سعيدي خاطرنشان كرد: همه دستگاه ها، نهادها و بويژه خانواده ها، بايد نيروي انتظامي را براي تحقق آرمان هاي انقلاب و رهبرمعظم انقلاب كمك كنند.
وي خطاب به فرمانده نيروي انتظامي گفت: شاهد هجمه هر روز دشمنان به شما هستيم، انتظار مردم از نيروي انتظامي،تامين امنيت كشور است و در اين زمينه ناجا فعاليت هاي خوبي را انجام داده است.
امام جمعه موقت قم گفت: برخلاف نظام هاي طاغوتي كه در آن رابطه مردم و حاكم در هم تنيده و نزديك نيست ولي در نظام اسلامي مردم و حكومت ارتباط نزديك دارند و بايد قدر تنگاتنگ بودن رابطه امت با ولايت را بدانيم.
وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در جلسات سنگين خود با مسئولان پيرامون مقابله با آسيب هاي اجتماعي، از اينكه برخي كارها به تاخير افتاده، نگران بودند، بايد در اين زمينه كارهاي اساسي انجام شود.
وي گفت: دغدغه هاي رهبر معظم انقلاب، دغدغه امام زمان (عج) است، وقتي ايشان نائب امام زمان (عج) هستند نگراني هاي ايشان نيز نگراني حضرت وليعصر (عج) هم هست.
وي تصريح كرد: ما در نگاه ديني خود، حضرت امام مهدي (عج) را حاكم علي الاطلاق بركل هستي مي دانيم، بنا بر رواياتي كه به ما رسيده، امام معصوم ما و اهل بيت (ع) مي فرمايند 'ما با كسالت شما مردم، مريض مي شويم و تنگاتنگي ولايت با امت نعمت بزرگي است كه قدرداني مي طلبد.
وي با تبريك آغاز امامت حضرت امام مهدي (عج) گفت: بسياري از شيعيان در زمان اهل بيت (ع) به دليل فضاي خفقان، توفيق شناخت امام بعدي را نداشتند و با مشكل مواجه مي شدند.
سعيدي ادامه داد: در عصر غيبت به دليل مجاهدت امامان پيشين، اين مشكل براي ما حل شد و امروز همزمان با نهم ربيع الاول، مردم با امام زمان خود تعهد و بيعت كردند كه در عصر غيبت به وظيفه خود عمل كنند.
وي ادامه داد: امروز نيابت امام عصر(عج) بر دوش رهبر معظم انقلاب است و با تبعيت از آن بزرگوار و گوش به فرمان ايشان، احساس مي كنند رضايت حضرت را كسب كردند.
سعيدي خاطرنشان كرد: همين كه در زمان امام زمان (عج) حكومتي تشكيل شد كه در راس آن ولايت فقيه باشد جاي شكر دارد، نيروهاي نظامي و انتظامي در پرتو ولايت حماسه آفريديد.
وي با اشاره به نامه حضرت علي(ع) به مالك اشتر، گفت: حضرت علي (ع) مي دانست مالك اشتر به مقصد نمي رسد، ولي مي خواستند با اين نامه، برنامه كاري را به مسئولان ابلاغ كنند.
سعيدي گفت: بعد از حضرت علي (ع) حكومت هايي كه در راس كار قرار گرفتند، اعتقادي به دستورات و نامه هاي حضرت علي (ع) نداشتند و آنچه آن حضرت نوشته، دستور و برنامه اي براي ما و جمهوري اسلامي است.
وي ادامه داد: پيوند بين تمام اجراء با راس حكومت از وظايف و برنامه هاي اسلامي و ديني است، در حكومت هاي طاغوتي اين پيوند وجود ندارد.
سعيدي خاطرنشان كرد: در حكومت هاي طاغوتي، پليس، ارتش و دستگاه هاي اطلاعاتي با مردم در هم تنيده نيستند و هميشه دو قطب به نام حاكميت و رعيت وجود داشتند و مردم نسبت به نهادها و حكومت ها از جمله پليس نگاه ديگري داشتند ولي از بركت انقلاب اين روند به هم خورد.
سردار حسين اشتري عصر دوشنبه با حضور در شهر مقدس قم با برخي علما و مراجع تقليد ديدار كرد.
7401/ 6133/