سردار اشتری:ناجا به صورت هوشمندانه با آسیب های اجتماعی مقابله می كند

قم - ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: ناجا دربخش هایی كه به آن مربوط می شود اقدامات پیشگیرانه را انجام خواهد داد وامید است بتوانیم با استفاده از ظرفیت های اجتماعی مقابله هوشمندانه ای با این آسیب ها داشته باشیم.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری دوشنبه شب در دیدار با حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: یكی از دغدغه های مهم رهبر معظم انقلاب مقابله با ناهنجاری ها و معضلات اجتماعی است.
وی ادامه داد: معظم له به تازگی چند جلسه مهم را با مسئولان نظام و سران قوا در مورد آسیب های اجتماعی برگزار كردند و گاهی این جلسات به سه ساعت هم طول می كشید و تاكید رهبر انقلاب بر این بود كه ابتدا آسیب های اجتماعی ریشه یابی و شناسایی و بعد راهكارها ارائه شود.
اشتری خاطرنشان كرد: آسیب هایی مانند اعتیاد، بی بند و باری، فساد و فحشا، حاشیه نشینی و طلاق از اولویت هایی بود كه رهبر معظم انقلاب برای مقابله با آنها تاكید كردند و باید به آنها پرداخته شود.
وی گفت: متاسفانه به دلیل هجمه های فرهنگی، گاهی بی بند وباری هایی وجود دارد و ما اقدامات جدی برای مقابله با برخی آسیب ها از جمله كشف حجاب، بی بندباری ها و آلودگی های صوتی به كار گرفتیم و امید است بتوانیم پاسدار ارزش های انقلاب و سرباز خوبی برای ولایت باشیم.
وی ادامه داد: یكی از توصیه هایی كه رهبر معظم انقلاب به نیروی انتظامی این است كه فضای انقلابی، دینی و اسلامی در این نهاد رشد دهید و موضوع صیانت از كاركنان و ارتقای روحیه معنوی برای آنان در نیروی انتظامی را مورد توجه قرار دادند و در همین راستا هر هفته در قم دوره های بصیرت را برگزار می كنیم.
وی ادامه داد: نیروی انتظامی به دلیل ماموریت سنگین و حساس خود، نیازمند ارتباط با حوزه های علمیه قم، علما و مراجع تقلید می باشد.
در این دیدار كه در دفتر تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، آیت الله موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید نیز حضور داشت.
همچنین حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی ، خاطرنشان كرد: همه دستگاه ها و نهادها باید برای مقابله با آسیب ها و معضلات اجتماعی، برنامه ریزی و نیروی انتظامی را یاری دهند.
امام جمعه موقت قم گفت: هر چه نیروی انتظامی و نیروهای مسلح ما با اقتدار باشند سود آن برای ملت و مردم است.
وی خاطرنشان كرد: مسئولان باید بدانند مردم به خاطر اعتمادی كه داشتند به آنها رای دادند و باید از این اعتماد مردم و رهبری پاسداری كنند.
وی ادامه داد: حتی یك كلمه حرف علیه یك قوه، نیرو و تشكیلات، انتقاد ناسالم و ناصحیح است، متاسفانه برخی خواسته یا نخواسته آب به آسیاب دشمن می ریزند.
سعیدی گفت: هر كس در هر مقامی كه هست باید بداند اقتدار نظام به حفظ این نیروها است، ما پشتیبان همه قوا هستیم، رهبر معظم انقلاب در راس نظام است و بعد سایر قوا قرار دارند.
سعیدی خاطر نشان كرد: گاهی در دیدارها و نماز جمعه به مسئولان تذكر داده می شود ولی بیشتر آنها را تقویت می كنیم و این وظیفه است.
وی با اشاره به دغدغه علما و مراجع تقلید نسبت به حجاب و عفاف گفت: حجاب و عفاف یكی از دغدغه های مهم این بزرگان است، مراجع تقلید شخصیت های بی ارتباط با نظام، ولایت و بی تفاوت نیستند.
7401/ 6133/1859 ** شبد ** 1095