فعالان سیاسی نسبت به رعایت قوانین متعهد و پایبند باشند

قم ـ ایرنا ـ استاندار قم گفت: همه فعالان سیاسی از هر گروه و جناحی كه باشند و همه مجریان انتخابات باید نسبت به رعایت قوانین متعهد و پایبند باشند.

به گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی دوشنبه شب در نشست هم اندیشی و صمیمی با مسوولان احزاب و تشكل های سیاسی استان قم افزود: التزام به قوانین از سوی همه فعالان و مجریان انتخابات، مشاركت و حضور مردم را افزایش داده و در عزت و سربلندی نظام اسلامی موثر خواهد بود.
وی سلامت، مشاركت و امنیت را سه ركن اصلی و اساسی انتخابات دانست و گفت: ستاد برگزاری انتخابات به دنبال برگزاری انتخابات صحیح و سالم است و تلاش می كند تا فضای انتخاباتی برای همگان كاملا روشن و شفاف باشد و همه باید قوانین را به خوبی شناخته و از تفسیر به رأی قوانین بپرهیزند.
استاندار قم با بیان اینكه باید زمینه لازم برای فعالیت همه جریانات و جناح های سیاسی فراهم باشد، خاطرنشان كرد: مشاركت بالای سیاسی آحاد جامعه در انتخابات، نشانه درك و فهم بالا و همگرایی و همدلی خوبی است كه در جامعه ایجاد شده و باید ارتقاء یابد.
وی انتخابات را خط قرمز نظام اسلامی برای همه گروهها و جریانات سیاسی عنوان كرد و افزود: همه فعالان سیاسی باید برای مشاركت و حضور حداكثری مردم در انتخابات تلاش كنند و به طور قطع مجموعه نظام برای حفظ امنیت و آرامش در فضای انتخاباتی در برابر تهدیدات و آسیب ها كاملا مراقبت خواهد كرد.
صادقی در پایان تصریح كرد: نشست های همفكری و هماهنگی تشكل ها و جناحهای سیاسی استان قم علی رغم تمامی اختلافات در تفكرات و اندیشه ها، تا پیش از برگزاری انتخابات هفتم اسفند باز هم برگزار خواهد شد و ما هم تلاش می كنیم تا نقدپذیر باشیم.
نشست هم اندیشی و صمیمی استاندار قم با مسوولان احزاب و تشكل های سیاسی استان با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری، فرماندار قم و جمعی از مسوولان و دبیران تشكل های سیاسی در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد. ك/3
8146/ 6133/