ناجا به صورت هوشمندانه با آسيب هاي اجتماعي مقابله مي كند

قم - ايرنا- فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي گفت: ناجا در بخش هايي كه به آن مربوط مي شود اقدامات پيشگيرانه را انجام خواهد داد و اميد است بتوانيم با استفاده از ظرفيت هاي اجتماعي مقابله هوشمندانه اي با اين آسيب ها داشته باشيم.

به گزارش ايرنا، سردار سرتيپ پاسدار حسين اشتري دوشنبه شب در ديدار با حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد سعيدي توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: يكي از دغدغه هاي مهم رهبر معظم انقلاب مقابله با ناهنجاري ها و معضلات اجتماعي است.
وي ادامه داد: معظم له به تازگي چند جلسه مهم را با مسئولان نظام و سران قوا در مورد آسيب هاي اجتماعي برگزار كردند و گاهي اين جلسات به سه ساعت هم طول مي كشيد و تاكيد رهبر انقلاب بر اين بود كه ابتدا آسيب هاي اجتماعي ريشه يابي و شناسايي و بعد راهكارها ارائه شود.
اشتري خاطرنشان كرد: آسيب هايي مانند اعتياد، بي بند و باري، فساد و فحشا، حاشيه نشيني و طلاق از اولويت هايي بود كه رهبر معظم انقلاب براي مقابله با آنها تاكيد كردند و بايد به آنها پرداخته شود.
وي گفت: متاسفانه به دليل هجمه هاي فرهنگي، گاهي بي بند وباري هايي وجود دارد و ما اقدامات جدي براي مقابله با برخي آسيب ها از جمله كشف حجاب، بي بندباري ها و آلودگي هاي صوتي به كار گرفتيم و اميد است بتوانيم پاسدار ارزش هاي انقلاب و سرباز خوبي براي ولايت باشيم.
وي ادامه داد: يكي از توصيه هايي كه رهبر معظم انقلاب به نيروي انتظامي اين است كه فضاي انقلابي، ديني و اسلامي در اين نهاد رشد دهيد و موضوع صيانت از كاركنان و ارتقاي روحيه معنوي براي آنان در نيروي انتظامي را مورد توجه قرار دادند و در همين راستا هر هفته در قم دوره هاي بصيرت را برگزار مي كنيم.
وي ادامه داد: نيروي انتظامي به دليل ماموريت سنگين و حساس خود، نيازمند ارتباط با حوزه هاي علميه قم، علما و مراجع تقليد مي باشد.
در اين ديدار كه در دفتر توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) برگزار شد، آيت الله موسي شبيري زنجاني از مراجع تقليد نيز حضور داشت.
7401/ 6133/