۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۰:۱۵
کد خبر: 81888705
۰ نفر
ایستگاه مهربانی به اراك رسید

اراك-ایرنا- ایستگاه مهربانی عصر دوشنبه با حضور فرماندار اراك، جمعی از مسئولان اجرایی این شهرستان و تشكل های مردمی در اراك افتتاح شد.

این طرح توسط گروه همیاران شهر آرمانی اراك با هدف كمك به نیازمندان و مشاركت آسان مردم در انجام كارهای خیر اجرا شده است.
در راستای این طرح یك یخچال در مقابل خانه های مردم نهاد استان مركزی روبه روی فرمانداری اراك مستقر شد و افراد در حد توان خود می توانند به راحتی غذای خام یا پخته شده و میوه و سبزیجات را در داخل این یخچال قرار دهند و افراد نیازمند نیز می توانند مواد مورد نیاز را از داخل این یخچال بردارند.
همچنین در كنار این یخچال فضایی برای قرار دادن كفش و لباس برای نیازمندان طراحی شده كه مردم می توانند كمك های خود را در این مكان برای استفاده نیازمندان قرار دهند.
فرماندار شهرستان اراك در حاشیه افتتاح این ایستگاه در گفت و گو با ایرنا گفت: دستگیری از اقشار ضعیف جامعه در دین مبین اسلام تاكید شده و همه در این راستا باید تلاش كنند.
حسین بختیاری افزود: مشاركت خودجوش مردم در امور خیر، نشان از فرهنگ بالای آنان و ظرفیت های اخلاقی مردم دارد و ایستگاه مهربانی نیز طرح خوبی برای دستگیری از نیازمندان جامعه است.
وی بیان كرد: تشكل های مردمی تاكنون در بخش ها و امورهای مختلف گام های بلند و زیربنایی را در كنار اقدامات دولتی در توسعه و پیشبرد امور و حل مشكلات جامعه داشته اند.
عضو هیات موسس گروه همیاران شهر آرمانی اراك نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این ایستگاه به عنوان نخستین ایستگاه دارای مجوز در اراك برای سرویس دهی غذایی به نیازمندان راه اندازی شده است و امید است مردم مشاركت خوبی در اجرای این طرح و توسعه آن داشته باشند.
احسان آخانی افزود: اجرای این طرح نقش موثری در كمك به نیازمندان و برقراری عدالت اجتماعی دارد و پیش بینی شده این ایستگاه در نقاط مختلف شهر اراك ایجاد شود.
كلانشهر اراك بیش از 560 هزار نفر جمعیت دارد.ك/2
3005/6013/