علاوه بر امنيت داخلي بايد امنيت مرزها نيز فراهم باشد

قم - ايرنا- آيت الله حسين نوري همداني از مراجع تقليد با تقدير از فعاليت هاي ناجا در بعد امنيت گفت: با توجه به تلاش اشرار و دشمنان براي ورود به كشور براي ترويج مفاسد و مواد مخدر، بايد علاوه بر امنيت داخلي، امنيت مرزها نيز فراهم شود . تا اين گروها ها نتوانند

به گزارش ايرنا، وي عصر دوشنبه درديدار با سردار اشتري فرمانده نيروي انتظامي خاطر نشان كرد: دشمنان اسلام به دنبال ترويج مفاسد و مواد مخدر دنبال آلوده كردن نسل جوان هستند و نيروي انتظامي در اين زمينه وظيفه سنگيني برعهده دارد.
آيت الله نوري همداني اظهار داشت: جامعه اسلامي نياز به نهادهاي نظامي دارد و نيروي انتظامي نيز درهمين راستا فعاليت مي كند و حكومت بايد يك زندگي مرفع و خوبي را براي مردم ايجاد كند.
اين مرجع تقليد خاطرنشان كرد: امروز دشمنان درقالب صهيونيسم و تكفيريها دنبال ضربه زدن به اسلام هستند و نمونه آن جنايات آنها در كشور نيجريه و ساير سرزمين هاي اسلامي مي باشد و بايد در برابر اين دشمنان هوشيار باشيم.
وي همچنين با اشاره به وضعيت حجاب و عفاف در كشور نيز گفت: همه نهادها و دستگاه هاي مسئول بايد براي مقابله با بدحجابي و آسيب هاي اجتماعي به صورت هماهنگ عمل كنند.
آيت الله نوري همداني خاطرنشان كرد: چند سال است كه همه از حجاب حرف مي زنند ولي اين وضعيت هنوز به صورت كامل اصلاح نشده است و در برخي استان هاي شمالي كشور، شاهد بدحجابي هستيم.
وي ادامه داد: از راههاي مقابله با بدحجاي آغاز آن از ادارات و سازمان هاست و بايد كارمندان خود به رعايت حجاب بپردازند.
اين مرجع تقليد همچنين با اشاره به نعمت ولايت فقيه براي كشور گفت: ولايت فقيه امتداد و شعاعي از ولايت امام معصوم (ع) است و بايد قدردان اين نعمت باشيم.
آيت الله نوري همداني خاطرنشان كرد:نظام اسلامي يك نظام سياسي صرف نيست بلكه اعتقادي است، مردم هميشه از نظر حكومت اسلامي محروم بودند ولي امام راحل بعد از چندين قرن با مجاهدت ها و تلاش هاي بي دريغ، توانست اين حكومت را تشكيل دهند و در واقع حكومت اسلامي هديه امام راحل به جامعه بود.
وي ادامه داد: ولايت فقيه در حكومت اسلامي بايد فردي فقيه، مقتدر، شجاع، توانا و مدبر باشد، اداره و مديريت كشور كار آساني است و امروز رهبر معظم انقلاب چنين قدرت و خصوصياتي دارند.
سردار اشتري فرمانده نيروي انتظامي عصر دوشنبه با سفر به قم با برخي مراجع و بزرگان حوزه ديدار و گفت وگو كرد. ك/3
7401/ 6133/1596