ایران برجام را پس از حصول پایبندی طرف مقابل به تعهداتش اجرا می كند

ساری- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران، برجام را پس از حصول پایبندی 1+5 به توافقات و تعهداتش اجرا می كند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار حسین دهقان عصر روز دوشنبه در سومین كنگره شهدای دانشجوی مازندران در دانشگاه پیامبراعظم (ص) ساری اظهاركرد: اگر طرف مقابل ما به تعهداتش برابر با توافق برجام پایبند نباشد، جمهوری اسلامی نیز آن را اجرا نخواهد كرد و ما هرگز زیر بار زور قرار نمی گیریم.
وی اضافه كرد: جمهوری اسلامی با پشتوانه مردم و رهبری هیچگاه از مطالبات برحقش عقب نشینی نخواهد كرد و همواره آمادگی دفاعی و تجهیزات لازم را برای مقابله با دشمنان در اختیار دارد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: مذاكرات هسته ای ما با كشورهای 1+5 و خروج پرونده ایران از پی ام دی حقانیت ما و پوچی ادعاهای طرف مقابل را نشان داده است و این موفقیت بزرگی برای ما محسوب می شود.
سردار دهقان تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران طبق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی هیچ گاه به دنبال كلاهك هسته ای و ساخت بمب اتمی نبوده و نخواهد بود و پرونده سازی برای كشورمان به این بهانه و تحریم ها نیز نتوانست ذره ای ما را از پایبندی به اصول خارج كند.
وی افزود: ما تجهیزات نظامی مورد نیاز برای دفاع از كشورمان را در برابر تجاوز دشمنان در اختیار داریم و هیچ كشوری جرات تعارض به میهن ما را نخواهد داشت.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمنان ما می دانند كه تحریم 12 ساله بر این ملت كارساز نبوده و ملت توانست با مقاومت و ایستادگی به خواسته های به حق خود در داشتن فناوری هسته ای برسد و دشمنان ما با تجربه ناكارآمدی تحریم ها، تن به مذاكره دادند.
سردار دهقان افزود: ما بزودی شاهد برداشتن تحریم ها و اجرای برجام خواهیم بود و امیدواریم كه طرف مقابل ما به تعهداتش در این بخش پایبند باشد و در این صورت ما نیز برجام را اجرا و به تعهدات خود عمل می كنیم.
وی با قدردانی از برگزاری كنگره شهدای دانشجوی در استان مازندران گفت: برگزاری این كنگره ها به معنای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه است و ما نیازمند برگزاری چنین رویدادهای مهم فرهنگی در جامعه داریم.
سردار دهفان اظهاركرد: جمهوری اسلامی ایران و آرامش و آسایش حاكم در كشور و تمام دستاوردها ما مرهون مقاومت ها و ایثارگری شهدای هشت سال دفاع مقدس است و ما به پیروی از این شهدا باید راهشان را ادامه دهیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران گفت: تفكر اسلامی حاكم بر دانشگاه ها كه برگرفته از رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی است باعث توسعه و پیشرفت در تمام حوزه ها شده است.
قاسم جان بابایی افزود: دانشگاه های ما با این تفكر اسلامی خود را از مشكلات جامعه خارج ندانست و حضور دانشجویان ما در جبهه های جنگ هشت سال دفاع مقدس نیز نشان از همگرایی بین دانشگاه و جامعه بود.
وی اضافه كرد: جمهوری اسلامی فرصت خوبی را در اختیار جوانان ما قرار داده تا بتوانند با حضور در دانشگاه ها قله های علمی را طی كنند و بتوانند بار مشكلات را از دوش جامعه كم كنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی مازندران اظهاركرد: هم اكنون بیش از دو هزار دانشجوی فارغ التحصیل رشته پزشكی در استان مازندران داریم كه بار اصلی طرح سلامت جامعه بر دوش این افراد است.
جان بابایی با اشاره به شروع عملیات ساخت بیمارستان جامع سرطان در مازندران با كمك وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: در مجموع چهار بیمارستان جامع سرطان در این استان در شهرهای مختلف احداث می شود.
استان مازندران بیش از 10 هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی كرد.ك2
6982/6097/1772