معاونت توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری و پست بانك تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند

تهران- ایرنا- معاون توسعه روستائی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری و صندوق قرض الحسنه پست بانك برای خدمت‌رسانی در تمام نقاط كشور بویژه در مناطق روستایی و دور دست تفاهم نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش روابط عمومی پست بانك، معاون توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهوری، امروز(دوشنبه) پس از امضای این تفاهم‌نامه، آن را نشانه اراده مصمم پست‌بانك‌ برای خدمت‌رسانی درمناطق روستائی و دوردست دانست و گفت: اقتصاد و اشتغال، مشكل امروز روستاییان است.
سید ابوالفضل رضوی افزود: اگر بتوان سرمایه‌های اندك روستاییان را جمع‌آوری كرده و به سمت تولید و اشتغال‌زایی هدایت كنیم به طور قطع كار بسیار بزرگی انجام می شود.
این مقام مسئول گفت: تلاش می‌ شود هزینه‌های مردم به ویژه در روستاها و جمعیت عشایری كاهش یابد؛ علاوه بر پرداخت تسهیلات، منابع سرگردان آنان را به سمت تولید و رفع مشكلات هدایت كرده تا بخش‌های تولیدی روستایی و عشایری بتوانند محصولات را به خوبی نگهداری و در زمان مناسب به فروش برسانند.
وی افزود: براین اساس پست بانك، بانك مناسبی برای كمك به این قشر معتمد، صادق، كم‌توقع و بی‌ادعاست.
به گفته رضوی، این تفاهم‌نامه، توان‌افزایی بسیار خوبی برای روستاییان است به طوری كه با پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و پست بانك ایران، تعاونی‌ها و واحدهای تولیدی روستایی رونق بیشتری خواهند یافت.
رئیس هیأت مدیره پست بانك ایران نیز در این مراسم با تاكید برتلاش برای حضور در روستاها و مناطق محروم و كمك به اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی درسطح كشور گفت: تمركز اصلی پست‌بانك، حضور در روستاها و مناطق محروم است و تلاش می‌كند با حضور در این مناطق، امكانات لازم برای ارائه خدمات را فراهم ساخته و همسو با اهداف دولت، به اشتغال‌زایی و محرومیت‌زدایی در سطح كشور كمك كند.
محمود حسن زاده افزود: منابع لازم با اجرایی شدن این تفاهم‌نامه، از سوی ریاست جمهوری و صندوق پست بانك ایران برای تأمین سرمایه‌ در گردش طرح‌های اشتغال‌زایی فراهم می‌شود تا علاوه بر افزایش توان درآمدی روستاییان، از مهاجرت آنان به شهرها نیز جلوگیری شود.
هدف از امضای این تفاهم‌نامه تأمین منابع مالی و اعطای تسهیلات اعتباری برای اجرای طرح مشاركت هموطنان در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاهای مرزی و غیرمرزی است كه براساس آن تسهیلات موردنیاز به هریك از واحدهای تولیدی پرداخت می‌شود.
بنابراین گزارش، اعتبارات در نظرگرفته شده برای مرحله نخست 2250 میلیارد ریال است كه به گفته رضوی این رقم تا 10هزار میلیارد ریال قابل افزایش است.
حداقل تسهیلات برای واحدهای مشاركتی بیش از 50 خانوار در مناطق غیرمرزی و مناطق مرزی 10 میلیارد ریال و حداكثر آن برای خانوارهای بیش از 200 خانوار نیز متناسب با نیاز طرح‌هاست.
تفاهم‌نامه همكاری بین صندوق قرض‌الحسنه پست‌بانك‌ و معاونت امور سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم معاونت اول ریاست جمهوری با هدف تأمین منابع مالی و اعطای تسهیلات اعتباری برای اجرای طرح مشاركت هموطنان در راه‌اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستاهای مرزی و غیرمرزی، درمحل ریاست جمهوری امضاء شد.
اقتصام(1)2078** 2023