دور جدید همكاری های دانشگاهی ایران و كردستان عراق آغاز شد

اربیل - ایرنا- رئیس دانشگاه سلیمانیه عراق در تشریح نتایج سفر خود به جمهوری اسلامی ایران، از ورود به دوره جدیدی در روابط علمی منطقه اقلیم كردستان عراق با دانشگاه های ایران خبر داد و گفت كه از این پس دانشجویان ارشد و دكترا را به ایران اعزام می كنیم.

به گزارش ایرنا، «صلاح الدین سعیدی» روز دوشنبه در كنفرانسی مطبوعاتی گفت: ما ضمن دیدار با معاون وزیر علوم، با روسای دانشگاه های معتبر ایران نیز دیدارهای خوبی انجام دادیم و این سفر منجر به عقد قراردادهای علمی شد.
رئیس دانشگاه سلیمانیه به این قراردادها اشاره كرد و توضیح داد: از این پس بسیاری از دانشجویان مقطع دكتری و كارشناسی ارشد خود را به ایران اعزام می كنیم و قصد داریم با كمك دانشگاه های ایران بخش فنی مهندسی دانشگاه سلیمانیه را تقویت كنیم.
صلاح الدین سعید با ستایش توان علمی دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران تصریح كرد: دانشگاههای ایران اكنون از نسل سوم بوده و در سطح دنیا حرف برای گفتن دارند و توسعه روابط با این دانشگاه ها باعث بالارفتن سطح علمی دانشگاه سلیمانیه خواهد شد.
وی تاكید كرد: از این پس نشست ها و كنفرانس های مشترك علمی با دانشگاه های ایران در سلیمانیه و تهران خواهیم داشت و براساس توافقات صورت گرفته، بزودی معاون وزیر علوم جمهوری اسلامی ایران به اقلیم كردستان عراق سفر خواهد كرد.
خاورم*4*1770**1010