فرماندار اسلام آبادغرب: نامزدها قانون را رعايت كنند

كرمانشاه - ايرنا - فرماندار اسلام آبادغرب گفت: جمهوري اسلامي ايران به بركت نظام و خون شهدا تاكنون انتخابات زيادي برگزار كرده و انتظار ما اين است كه همه نامزدها از قانون تمكين كنند.

افشين كريمي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: انشااالله هيات هاي اجرايي و نظارت نيز بايد بي طرفي خود را در انتخابات به اثبات برسانند.
وي با بيان اينكه نامزدها بايد ظرفيت شكست را هم داشته باشند گفت: نامزدها بايد پس از انتخابات احساسات همراهانشان را كنترل كنند چون در فضاي احساسي تصميمات عقلاني گرفته نمي شود و ممكن است آسيبي به جامعه برسد.
وي افزود: نامزدها وحدت ملي را حفظ كنند يعني بحث قوميتي به راه نيندازند و در تفاوت هاي مذهبي غلو نكنند تا احساسات جامعه تحريك نشود و از تخريب بپرهيزند و رافت اسلامي را در اين انتخابات سرلوحه كار قرار دهند.
وي در ادامه اظهار كرد: پروسه انتخابات مجلس شوراي اسلامي از تير ماه آغاز و كميته هاي مربوطه همراه با مسئولان آنها مشخص شده و بحث آموزش نيروها با توجه به برگزاري انتخابات به صورت نيمه الكترونيك انجام شده است.
فرماندار اسلام آبادغرب گفت: در حوزه امنيتي و پشتيباني نيز مسائل را به صورت جزئي بررسي كرده ايم، كميته پيشگيري از جرائم انتخاباتي به رياست رئيس دادگستري تشكيل شده و جلسات برگزار شده در مورد انتخابات هم براي تشكيل هيات هاي اجرايي اقدامات لازم را انجام داده ايم.
وي اظهار كرد: ما با هماهنگي ثبت احوال و دادستان ليست هايي را به هيات نظارت داديم و پس از كش و قوس هايي ليست نهايي هشت نفر پس از انتخابات تعيين شدند.
اسلام آباد غرب با 150 هزار نفر جمعيت در 55 كيلومتري غرب كرمانشاه قرار دارد.
اسلام آبادغرب به همراه شهرستان دالاهو داراي يك كرسي نمايندگي در مجلس شوراي اسلامي است.
7459/8066