۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۰۹
کد خبر: 81888614
۰ نفر
پژوهشگران برتر شهرستان پاكدشت تجليل شدند

تهران - ايرنا - همزمان با هفته پژوهش، همايش تجليل از پژوهشگران برتر پاكدشت برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين مراسم كه روز دوشنبه در پرديس ابوريحان پاكدشت برگزار شد، از پژوهشگران برتر اين شهرستان تجليل به عمل آمد.
امام جمعه پاكدشت در اين مراسم گفت: دين مبين اسلام همواره انسان ها را به تحقيق و پژوهش ترغيب كرده است و اين امر باعث شده تا جهان اسلام از انديشمندان به نامي در طول تاريخ بهره ببرد.
حجت الاسلام حسن لزومي افزود: پيشرفت بدون پژوهش در هيچ يك از ابعاد علمي، اجتماعي و فرهنگي جامعه به دست نمي آيد و بايد توجه داشت كه پيشرفت هاي علمي امروز جهان در سايه تحقيق و پژوهش به دست آمده است.
وي آموزش و پرورش را مشعل دار امر پژوهش ياد كرد و اظهار كرد: پژوهش عامل اصلي توليد علم در جامعه است، زماني كه سطح دانش و علم يك جامعه ارتقاء پيدا مي كند به همان نسبت، ثروت نيز افزايش يافته و در كنار آن ميزان اشتغال و فرصت هاي شغلي نيز ايجاد خواهد شد.
وي با تأكيد بر پيوند ميان حوزه و دانشگاه گفت: امروز شاهديم كه حوزه هاي علميه بر اساس فعاليت هاي پژوهشي اداره مي شود و اين امر كمتر در دانشگاه به چشم مي خورد كه به جاست هيات هاي علمي دانشگاه ها به طور جدي به امر پژوهش توجه كنند.
رئيس پرديس ابوريحان پاكدشت نيز در اين مراسم گفت: دانشگاه ها مراكز اصلي كارهاي پژوهشي جامعه هستند و نتيجه اين امر را مي توان در دست يابي دانشجويان ايران اسلامي به مدارج بالاي علمي در جهان يافت.
دكتر احمد اكبري تصريح كرد: در سالهاي نخست احداث دانشگاه ها در كشور، فعاليت اين مراكز علمي آموزش محور بود ولي امروز نياز جامعه امر پژوهش است و بايد به همين نسبت حركت دانشگاه به سمت پژوهش محوري سوق پيدا كند.
وي اظهار كرد: امروزه به دليل كامل نبودن چرخه علم، امر پژوهشي به طور كامل در جامعه شكل نمي گيرد و بايد با شكل گيري دانشگاه هاي نسل سوم كه حركت خود را بر محور فناوري و كارآفريني قرار داده اند، سه مرحله آموزش، پژوهش و فن آوري به صورت يك چرخه كامل شكل گيرد.
تهرام/7254//1348