يادواره شهداي والامقام قره شيران نير برگزار شد

ار دبيل - ايرنا - يادواره 19 شهيد والامقام روستاي قره شيران از توابع بخش مركزي نير با حضور مسوولان ، خانواده هاي شهدا و ايثارگران و اقشار مختلف مردم در محل مسجد جامع اين روستا برگزار شد.

به گزارش ايرنا ، فرمانده سپاه ناحيه نير روز دوشنبه در اين يادواره گفت: امنيت و آسايش كنوني جامعه مديون خون شهدا است.
سرهنگ حسن دهقاني با بيان اينكه امروز ايران اسلامي در آسايش و امنيت قرار دارد، افزود: امينت موجود در كشور مرهون تلاش ايثارگراني است كه با نثار جان خود اجازه ندادند دشمنان به اهداف خود برسند.
وي ادامه دادن راه شهدا و عمل به وصيت نامه آنها را مهم ترين وظيفه همگان دانست و گفت: ما هر چه داريم مرهون رشادت‌ ها ، ايثار و از خود گذشتگي شهدا و خانواده‌هاي آنهاست ، شهدا با ايثار جان خود آزادي و استقلال را به كشور هديه دادند.
اكبر صمدي فرماندار شهرستان نير هم دستيابي به تكنولوژي هاي عملي و نظامي و فن آوري را مديون خون شهدا دانست و گفت: پيروي از فرمايش مقام معظم رهبري و عمل به وصيت شهدا ضرورت دارد.
او با بيان اينكه هر چه در زمينه شهدا كار كنيم باز هم كم است افزود: نبايد اجازه دهيم ياد و نام شهدا و اهداف و آرمان‌هاي امام راحل در جامعه فراموش شود.
وي افزود: اگر مي خواهيم روحيه ايثار و شهادت طلبي و فرهنگ ايثار در كشور ماندگار شود، برگزاري يادواره ها بهترين اقدام است و از اين طريق مي توان فرهنگ ايثار و شهادت را به نسل هاي آينده جامعه انتقال داد.
شهرستان نير در 30 كيلومتري جنوب اردبيل قرار دارد.
6018