۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۹:۰۲
کد خبر: 81888599
۰ نفر
پای كرسی شبكه شما در شب یلدا

تهران - ایرنا - برنامه كرسی ویژه شب یلدا را امشب ساعت 21 با حضور شاعران و طنزپردازان به مدت 90 دقیقه از شبكه شما بیننده باشید.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، این برنامه كه سعی دارد با ایجاد حس نوستالژیك در شب یلدا و سنت قدیمی شب نشینی در این شب، و طبع طنزگونه میهمانان و شاعران برنامه فضایی شاد و مفرح را به مخاطبان خود هدیه كند.
برنامه طنز ادبی كرسی با گعده های شاعرانه و حضور شاعران اقوام مختلف با گویش های اصیل ایران و آشنایی با شادمانه های اقوام و حضور در زادگاه های روستایی پیشكسوتی چون ابوالفضل زرویی نصر آباد ، اكبر اكسیر و.. برای مخاطبان به تصویر كشیده می شود.
گذری بر اشعار حافظ و مولانا كه سنت های ویژه شب یلدا است توسط مهدیه الهی قمشه ای،‌مروری بر سفرنامه منظومه با نادر خطایی در سفر به بیش از 15 استان كشور، تقدیم 33 قطعه پیش پرده با صدای مسعود خادم به سی و سه استان، ازجمله بخش های این مجله طنز تلویزیونی شبانه است.
به گزارش روابط عمومی شبكه شما، فصل اول این مجموعه با تاكید بر ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی، تحكیم بنیان خانواده در قالب شب نشینی های زمستانی و صله ارحام و همچنین ترویج زبان فارسی با تاكید بر گویش و لهجه های اقوام، در قالب ویژه برنامه ای 90 دقیقهای به تهیه كنندگی امیر قمیشی امشب ساعت 21 روی آنتن خواهد رفت.
فراهنگ ** 1569