9داوطلب شركت درانتخابات مجلس شورای اسلامی در چابهار نام نویسی كردند

چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: 9داوطلب شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سومین روز از مهلت قانونی تعیین شده با حضور در فرمانداری مركز حوزه چابهار نام نویسی كردند.

احمدعلی موهبتی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار ثبت نام شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز نخست تا امروز 17 نفر گزارش شده است كه همه مرد بودند.
وی گفت: داوطلبان می توانند تا چهارم دی ماه سال جاری از ساعت هشت صبح تا 17 عصر با حضور در فرمانداری مركز حوزه انتخابیه چابهار نسبت به تحویل مدارك مورد نیاز خود نام نویسی كنند.
رئیس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه چابهار افزود: حوزه انتخابیه چابهار شامل چهار شهرستان نیكشهر، قصرقند، كنارك و چابهار است.
موهبتی بیان كرد: 300 شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در شهرستان های چابهار، نیكشهر، قصرقند و كنارك پیش بینی شده است.
وی گفت: هفت كمیته در ستاد انتخابات مركز حوزه انتخابیه چابهار تشكیل شده و به صورت رسمی نام نویسی از داوطلبان شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را انجام می دهند.
فرماندار چابهار گفت: 400 خودرو برای جابه جایی صندوق و نیروهای دخیل در برگزاری انتخابات بكار گرفته می شوند.
بر اساس اعلام ستاد انتخابات كشور، انتخابات سراسری پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در روز جمعه هفتم اسفند 1394 برگزار می شود.
استان سیستان و بلوچستان دارای دو كرسی در مجلس خبرگان رهبری و هشت كرسی در مجلس شورای اسلامی شامل زابل (زابل، هیرمند، زهك، هامون و نیمروز) دو نماینده، زاهدان دو نماینده، خاش (خاش، میرجاوه و نصرت آباد) یك نفر، ایرانشهر (ایرانشهر، دلگان، فنوج و سرباز) یك نفر، سراوان (سراوان، سیب و سوران و مهرستان) یك نفر و چابهار(نیكشهر، كنارك، چابهار و قصرقند) یك نفر است.
3043 /8005 /6081