۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۳۷
کد خبر: 81888554
۰ نفر
سجادي: 90 درصد برنامه فدراسيون ها محقق شده است

تهران - ايرنا - معاون ورزش قهرماني و حرفه اي وزير ورزش و جوانان گفت: 90 درصد برنامه‌هاي فدراسيون‌هاي ورزرشي در سال 94 محقق شده است.

به گزارش ايرنا، نصرالله سجادي عصر دوشنبه در حاشيه تماشاي ديدار تيم هاي بسكتبال نيروي زميني و شيميدر افزود: اميدوارم فدراسيون هاي ورزشي در فرصت باقي مانده تا پايان سال، بتوانند تمامي برنامه هاي خود را اجرا كنند.
وي در خصوص فصل جاري ليگ برتر بسكتبال افزود: امسال تيم ها شرايط نزديكي نسبت به يكديگر دارند و هيچ مسابقه‌اي نتيجه اش مشخص نيست.
سجادي ادامه داد: ‌اساس ورزش، رقابت بدون حاشيه است كه اين امر در ليگ برتر بسكتبال اتفاق افتاده است و مطمئنا باعث رشد و توسعه بسكتبال مي‌شود و اميدوارم اين رشته بتوان سهميه المپيك را كسب كند.
معاون وزارت ورزش درباره ضعف هاي بسكتبال گفت: بايد در انتهاي فصل مشكلات را مورد بررسي قرار داد اما يكي از اصلي‌ترين معضلات اين رشته ورزشي خروج برخي تيم‌ها از ليگ است. تيم‌هايي كه حتي به عناويني در ايران و آسيا هم رسيده‌اند. در واليبال، بسكتبال، فوتسال و رشته‌هاي مختلف اين اتفاق مي‌افتد. مي‌دانم امسال تيمي از بسكتبال كنار رفته كه در سال‌هاي گذشته جزو بهترين‌ها بوده و اين نقطه ضعفي محسوب مي‌شود و بايد اين موضوع بررسي و رفع شود. در هر صورت بايد بخش خصوصي ترغيب به سرمايه‌گذاري در ورزش شود.
سجادي با اشاره به طرح نظام باشگاه‌داري در ايران افزود: هنوز اين طرح تصويب نشده است، بر اساس اين طرح فدراسيون‌ها بايد شرايط حضور بخش خصوصي را در ورزش ايجاد كنند. دولت نيز بايد زمينه را ايجاد كند تا بخش خصوصي با رغبت در ورزش فعاليت كند. بايد تسهيلاتي بدهيم تا آن‌ها سرمايه‌گذاري كنند. در ورزش حرفه‌اي دنيا بخش خصوصي حرف اول را مي‌زند.
وي در باره نظارت وزارت ورزش و جوانان بر فدراسيون‌هاي المپيكي گفت: فدراسيون‌هايي كه براي كسب سهميه كار مي‌كنند، چه از طريق وزارت ورزش و كميته ملي المپيك، رصد مي‌شوند. دستورالعملي داريم كه همه فدراسيون‌ها بايد گزارش‌ هاي خود را در جلسه‌اي كه با وزارت ورزش دارند در مسير كسب سهميه عنوان كنند. درباره رشته هايي كه اميد به كسب سهميه و مدال در المپيك داريم، نيز نظارت‌ها انجام مي شود.
سجادي ادامه داد :‌ تاكنون از 6 سهميه وزنه‌برداري 5 سهميه گرفته‌ايم كه حداكثر در سه يا چهار وزن شانس مدال داريم. در كشتي آزاد و فرنگي هم مي توانيم سهميه هاي بيشتري كسب كنيم. واليبال نيز شانس زيادي براي كسب سهميه دارد و به نظرم 60 تا 70 درصد مي‌تواند المپيكي شود.
معاون وزير ورزش و جوانان در مورد اينكه رشته‌هاي تيمي فرصت كمي براي كسب سهميه دارند، گفت:‌ محدوديت‌ها هميشه وجود دارد، اما رشته‌هاي تيمي در كوران مسابقات قرار دارند و بازيكنان آمادگي بدني و مهارتي خود را حفظ مي‌كنند. يك فرصت 40-45 روزه براي تيم‌ها خوب است.
وي ادامه داد: بسكتبال ايران راه سختي براي حضور در المپيك دارد، اگر در آسيا قهرمان مي‌شديم، شانس مستقيم داشتيم و حالا بايد با تيم‌هاي قاره‌هاي ديگر بازي كنيم. نبايد توقعات را بالا ببريم، اگر هم بسكتبال انتخاب نشد، به هر حال در يك مسابقه خوب شركت كرده‌است.
سجادي درمورد حمايت از رشته‌هاي مدال‌آور گفت: نگاه من هم به رويدادهاي نزديك و بلندمدت (المپيك 2020) است،‌ نگاه‌ ما به المپيك 2020 و بازي‌هاي آسيايي جاكاراتا خواهد بود. پيش‌بيني مي كنم با حركت فدراسيون‌ها و با وجود كمبودها در سال 2018 نسبت به اينچئون وضعيت مناسب‌تري خواهيم داشت.
وي در پايان اظهار داشت: با موافقت وزير ورزش، دفتر امور باشگاه‌ها را در معاونت خودمان ايجاد مي‌كنيم. در اين دفتر هيچ نيرويي را اضافه نخواهيم كرد بلكه از ساير دفاتر 20 پست را ايجاد كرديم كه هزينه‌اي هم براي وزارت ورزش ندارد.
ورزشي (2) ** 9122 ** 2024 **1379