فولاد اكسين و لوله سازي اهوازاستانداردهاي لازم براي تهيه محصولات صنعت نفت را دارند

اهواز- ايرنا - مديرعامل شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب گفت: كيفيت كالاي شركت هاي لوله سازي اهواز و فولاد اكسين خوزستان مورد تاييد قرار گرفته و اين شركت ها استانداردهاي لازم براي تهيه محصولات مورد نياز صنعت نفت خوزستان را دارند.

به گزارش ايرنا بيژن عاليپور روز دوشنبه در نشستي كه به منظور انعقاد قراردادهاي ساخت و سفارش كالا ميان شركت ملي مناطق نفت خيز و سازندگان داخلي در محل نمايشگاه بين المللي اهواز برگزار شد اظهار كرد: سال گذشته تفاهمنامه اين قراردادها با شركت هاي برنده مناقصه به امضا رسيد كه امروز اين تفاهمنامه منجر به عقد قرارداد شد.
وي افزود: مناقصه مربوط به اين قراردادها به صورت محدود و بين شركت هاي لوله سازي، فولاد اكسين خوزستان و شركت لوله سازي ماهشهر انجام شد كه فولاد اكسين و لوله سازي اهواز برنده اين مناقصه شدند.
مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب با تاكيد بر اين كه اين شركت ها تمامي استاندارد هاي لازم براي ساخت كالاهاي داخلي را دارند گفت: كميته هاي مختلف استاندارد در شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب وظيفه تاييد صلاحيت اين شركت ها براي ورود در مناقصه و توليد كالاهاي مورد نياز را به عهده دارند.
وي با اشاره به تعامل شركت ملي مناطق نفت خيز با انجمن هاي سازندگان كالا در سراسر كشور اظهار كرد: شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب براي تامين كالاهاي مورد نياز خود همكاري خوبي با انجمن سازندگان كشور و بخصوص انجمن سازندگان خوزستان دارد و هر يك از شركت هاي سراسر كشور كه كالاي با كيفيت تري را در اختيار ما قرار دهد از آن شركت محصولات مورد نياز خود را تهيه مي كنيم اما تامين عمده كالاهاي مورد نياز ما از درون استان است.
عاليپور با بيان اين كه در طول سال بيش از 10 هزار ميليارد ريال مواد و گل مورد نياز حفاري از خارج استان وارد مي شود گفت: با توجه به تاكيد استاندار خوزستان مبني بر استفاده از ظرفيت هاي درون استان در جلسه اي كه با استاندار و مديران استان داشتيم از سازمان صنعت و معدن و تجارت خواستيم تا زيرساخت هاي لازم را براي توليد اين محصولات در داخل فراهم سازد تا علاوه بر اشتغالزايي بتوانيم از خروج اين مبلغ كلان از درون استان جلوگيري كنيم.
همچنين رضا برزين مديرعامل شركت لوله گستر اسفراين در اين جلسه در خصوص اين شركت گفت: حدود 10 سال است كه لوله هاي كيسينگ در اين شركت توليد مي شود اما در سالهاي 91 و 92 با مشكلات جدي مواجه شديم كه در سال 93 اگر شركت مناطق نفت خيز جنوب به ياري ما نمي آمد يك واحد توليدي با حدود 700 نفر تعطيل مي شد.
وي افزود: در دولت تدبير و اميد حمايت از ساخت داخل به صورت كامل عملي شده و اميد است كه در زمان مشخص بتوانيم لوله هاي مورد نياز شركت مناطق نفت خيز را تحويل داده و به تعهدات خود عمل كنيم.
همچنين محمد شفيعي منفرد نماينده شركت توربين البرز پارس در اين جلسه گفت: اين شركت در زمينه ساخت قطعات مربوط به ماشين آلات و توربين هاي گازي و بخار، كمپرسورهاي شعاعي محوري و گيربكس هاي انتقال قدرت فعاليت مي كند.
وي افزود: شركت توربين البرز پارس يكي از شركتهاي فعال در گستره نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در خاورميانه است كه تاكنون به كمك نيروهاي متخصص و كارآزموده خود، موفق گرديده در زمينه هاي طراحي- مهندسي ، توليد و تعمير انواع قطعات و مجموعه هاي مربوط به تجهيزات دوار با عملكرد توليد و انتقال انرژي، توليدات بسياري را مطابق با استانداردهاي صنعت نفت و گاز كه منطبق بر استانداردهاي سازندگان اصلي و بين المللي مي باشد، موفقيت آميز و حتي در برخي موارد با كيفيت و راندمان بالاتر از سازنده اصلي ارائه كند.
7152/6064/1772