۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۲۶
کد خبر: 81888538
۰ نفر
مدارس تمامي مقاطع تحصيلي ري فردا تعطيل است

شهرري ـ ايرنا ـ استاندار تهران با اشاره به اينكه وضعيت آلودگي هوا نسبت به روز گذشته تغييري نكرده گفت: بر همين اساس تمامي مدارس شهرستانهاي تهران، ري و اسلامشهر در همه مقاطع تحصيلي فردا (سه شنبه) تعطيل است.

به گزارش ايرنا، سيد حسين هاشمي عصر دوشنبه در جلسه كميته اضطرار آلودگي هواي شهر تهران افزود: همچنين مدارس ساير شهرستانهاي استان تهران به جزء فيروزكوه، دماوند، لواسان و رودبار قصران نيز در مقطع ابتدايي، مهدكودك و پيش دبستاني ها فردا تعطيل است.
وي با اشاره به اينكه غلظت آلايندگي هوا نسبت به روز گذشته افزايشي پيدا نكرده اظهار كرد: مقرر شد فردا نيز جلسه كميته اضطرار آلودگي هوا به منظور بررسي شرايط و اتخاذ تصميمات لازم در استانداري تهران تشكيل شود.
استاندار تهران با اشاره به اينكه تامين سلامت شهروندان مهمترين اصل براي مسئولان و مديران اجرايي است گفت: بر اساس تصميمات كميته پليس راهور تهران بزرگ در خصوص اجراي دقيق طرح زوج و فرد خودرو اقدام كرده و با متخلفان برخورد قانوني خواهد شد.
وي افزود: فروش روزانه مجوز ورود به محدود طرح ترافيك نيز بر اساس مصوبه اين كميته تا پايان هفته ممنوع است.
استاندار تهران با بيان اينكه هر گونه ساخت و ساز در سطح شهر طي 24 ساعت آينده ممنوع است گفت: كارگاههاي صنعتي و آلاينده و همچنين معادن شن و ماسه و واحدهاي آلاينده صنعتي تا پايان هفته در سطح استان تهران ممنوع است.
شاخص كيفيت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصي براي تعيين روزانه كيفيت هوا و ميزان ارتباط آن با سطوح سلامتي افراد است.
بر اين اساس معيار سطح اهميت بهداشتي شاخص كيفيت هوا (AQI) به ترتيب از صفر تا 50 در شرايط پاك (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم براي گروه حساس(نارنجي)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسيار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرايط خطرناك (ارغواني) تعيين شده است.
به گزارش ايرنا كيفيت هواي تهران از ابتداي هفته جاري تاكنون در شرايط ناسالم براي گروه هاي حساس قرار گرفته است.
شاخص كيفيت هواي تهران در طول هفته گذشته نيز يك روز ناسالم براي تمامي افراد و در بقيه روزها در شرايط ناسالم براي گروه هاي حساس قرار داشت.
بالا بودن آلودگي هواي پايتخت موجب تشكيل كميته اضطرار آلودگي هوا در روز شنبه و ابلاغي مصوباتي از جمله تعطيلي دو روزه مدارس پايتخت(روزهاي يكشنبه و دوشنبه)، لغو صدور مجوز روزانه ورود به محدوده زوج و فرد و ممنوعيت فعاليت معادن شن و ماسه استان تا پايان هفته شد.
6139