۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۱۸
کد خبر: 81888525
۰ نفر
انتخابات نمايش اقتدار كشور است

بوشهر- ايرنا- معاون سياسي دفتر عقيدتي ـ سياسي فرماندهي معظم كل قوا گفت: با توجه به شرايط خاص كشور و منطقه و همچنين شرايط پس از برجام، انتخابات پيش‌رو رزمايش و نمايش اقتدار كشور در برابر استكبار جهاني است.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي پايگاه دوم دريايي بوشهر، حجت‌الاسلام‌ مرتضي خسروي روز دوشنبه در همايش سياسي فرماندهان نيروهاي مسلح استان بوشهر افزود: بايد تلاش كنيم كه همواره كارهايمان از جمله موضع ‌گيري سياسي و رأي ‌مان براي رضاي خدا باشد.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه در مرحله پس از برجام و رقم خوردن سرنوشت منطقه قرار داريم آراي مردم و نقش الگوي ايران اسلامي براي كشورهاي منطقه بسيار مهم است.
خسروي اظهار كرد: مساله نفوذ، جريان ‌هاي مخالف و تلاش براي حادثه‌ آفريني‌، ما را وادار مي‌ كند به خاطر منافع ملي در انتخابات شركت كنيم چون هم حق و هم تكليف است.
وي اضافه كرد: انتخابات مقوله‌اي چالش‌ برانگيز و ميداني براي شروع توطئه هاي دشمن است كه تقوا و خويشتن داري در اين شرايط لازمه كار است.
خسروي با اشاره به اينكه ميدان قدرت ميدان تقواست، گفت: در ميدان جنگ نرم كه انتخابات يكي از ميدانهاي حساس آن است بايد با تقوا و خويشتن‌ داري وظايف خود را انجام دهيم.
وي با بيان اينكه انتخابات پرچم افتخار و نشان عظمت ايران است، گفت: بايد براي رضايت و خشنودي امام زمان (عج) و ناخشنودي و ناكامي دشمن و بدخواهان با اخلاص در انتخابات شركت كرد.
وي تصريح كرد: انتخابات عامل كم ‌هزينه اي براي اقتدار سياسي نظام و امنيت ملي، ثبات سياسي و دفاعي و عاملي موثر براي همبستگي، همگرايي و همدلي است.
خسروي با تأكيد بر اينكه در مرحله اول شكوه حضور و پس از آن انتخاب اصلح در انتخابات مهم است افزد: شوراي نگهبان كف و حداقل‌ها را در نظر مي‌ گيرد و صلاحيت‌ها و شايسته‌تر و باتقواتر را بايد ما خودمان تشخيص دهيم.
وي قانونگرايي را يكي ديگر از شاخص‌هاي انتخاب اصلح عنوان كرد و افزود: كساني ‌كه در حريم قانون حركت نمي‌كنند و سعي مي‌ كنند قانون را دور بزنند به طور حتم خدشه‌ اي در اعتقاد آنها وجود دارد،‌ زيرا قانون ما اسلامي و بر پايه شريعت است.
خسروي رعايت موازين شرعي و اخلاق اسلامي،‌مسائل مالي و تأمين آن و وابستگي‌ نداشتن به كانون‌هاي ثروت و قدرت را از ديگر مشخصه هاي انتخاب اصلح ذكر كرد.
وي حضور خانواده‌هاي نيروهاي مسلح در انتخابات را بسيار مهم دانست و تأكيد كرد: اين حضور علاوه بر اين‌ كه بر شكوه انتخابات مي‌ افزايد و آن را در مسير منويات رهبري هدايت مي ‌كند، حتي مي‌ تواند سرنوشت انتخابات را عوض كند.
حجت الاسلام اميرحسين محمدي مدير عقيدتي ـ سياسي منطقه‌ دوم نيروي دريايي ارتش نيز گفت: نظاميان بايد داراي بينش و دانش سياسي باشند تا بتوانند با درك سياسيِ بالا ميهن و آرمان‌هاي انقلاب را حفظ كنند و خوشبختانه اين دانش و بينش در نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران وجود دارد.
6047/1656