۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۰۹
کد خبر: 81888504
۰ نفر
دو واحد معدن شن و ماسه در شهرستان قدس تعطیل شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس گفت: دو واحد معدن شن و ماسه مستقر در این شهرستان به علت توجه نكردن به مصوبه كمیته هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوا تعطیل شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست استان تهران، شیدا اكار افزود: این واحدها به دلیل بی توجهی به مصوبه كمیته هماهنگی مواقع اضطرار آلودگی هوا توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان قدس پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.
وی با بیان اینكه این مصوبه برای كلیه واحدهای صنعتی مشمول لازم الاجراست تصریح كرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف در گشت و پایش مستمر ماموران اجرایی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

*پلمپ یك كارخانه فرآوری شن و ماسه در پاكدشت
محمود رضا سعیدپور رئیس اداره حفاظت محیط زیست پاكدشت از پلمب یك كارخانه فرآوری شن و ماسه در این شهرستان خبر داد.
وی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پاكدشت در گشت و پایش شبانه صنایع شهرستان پاكدشت پس از مشاهده فعالیت یك كارخانه تولید شن و ماسه برغم ابلاغ اخطار عدم فعالیت كارخانه های شن و ماسه تا پایان هفته جاری نسبت به تعطیلی و پلمب آن اقدام كردند.
وی با بیان اینكه پایش معادن شن و ماسه و كارخانه های آسفالت در طول هفته جاری با جدیت ادامه خواهد داشت، از كلیه مسئولان كارخانه های آسفالت، معادن شن و ماسه و سایر صنایع آلاینده شهرستان پاكدشت خواست تا پایان هفته جاری از هرگونه فعالیت خودداری كنند در غیر این صورت اقدامات قانونی سازمان حفاظت محیط زیست با قید فوریت به اجرا در خواهد آمد.

* تعطیلی واحدهای ریخته گری شهرستان شهریار تا پایان هفته
عزیز عبدل زاده مشاور مدیركل و رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار از تعطیلی واحدهای ریخته گری این شهرستان تا پایان هفته جاری خبر داد.
وی گفت: در پی مصوبه كمیته مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران كلیه واحدهای ریخته گری حوزه شهرستان شهریار تا پایان هفته تعطیل است.
عبدل زاده با اشاره به اینكه با توجه به تداوم پایداری و سكون نسبی هوا و تشدید آلودگی كلیه واحدهای ریخته گری طی ابلاغ اخطاریه زیست محیطی ملزم به توقف فعالیت شده اند افزود: با واحدهای متخلف برخورد قانونی می شود.
تهرام/7364//1348