۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۰۹
کد خبر: 81888502
۰ نفر
همكاري هاي تجاري اتريش و ايران 20 درصد افزايش يافت

بيرجند - ايرنا - رايزن تجاري سفارت اتريش در ايران از افزايش 20 درصدي همكاري هاي تجاري ايران و اتريش از سال گذشته خبر داد و گفت: ايران و اتريش داراي مشتركات فراوان و ظرفيت‌هاي متقابلي هستند.

به گزارش ايرنا، «توماس موشيگ» روز دوشنبه در نشست معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري خراسان جنوبي و بررسي زمينه‌هاي همكاري‌ هاي دو جانبه با جمهوري اتريش اظهار كرد: با وجود تحريم ها، بازرگانان و تجار اتريشي گرايش كلي براي توسعه همكارهاي اقتصادي با ايران دارند.
وي ضمن تبريك براي موفقيت ايران در مذاكرات هسته اي گفت: اين موفقيت و پيروزي مي تواند نتايج خوب اقتصادي، فرهنگي در ارتباطات بين المللي داشته باشد.
وي با بيان اينكه پيش بيني مي شود در آينده حجم مبادلات تجاري با ايران افزايش يابد يادآور شد: براي رفع مشكلات در اين زمينه تلاش مي كنيم.
وي ادامه داد: مهمتر از همكارهاي تجاري، روابط انساني و اعتماد متقابل بين دو كشور است كه مي تواند تاثير بسزايي در روابط اقتصادي طرفين نيز داشته باشد.
وي اظهار اميدواري كرد، فعاليت هاي بانكي اتريش تا پايان سال 2016 در ايران آغاز شود و گفت: اميد است زمينه همكاري و شراكت تجاري و اقتصادي بين دو كشور ايران و اتريش فراهم شود.
وي با اشاره به اينكه طي شش ماهه مناسبات موفقي در بحث سرمايه گذاري با ايران داشته ايم يادآور شد: در سفر رئيس جمهور اتريش به ايران بيش از 12 سند بين طرفين به امضا رسيد.
رايزن تجاري سفارت اتريش در ايران گفت: همكارهاي مختلفي در بخش صنعت، محيط زيست و آموزش با ايران در سالهاي آينده خواهيم داشت كه اميدواريم همكاري تجاري دو كشور با برداشتن تحريم‌ها رشد و توسعه يابد.
6054/1772