شورای اروپا تمدید تحریم های روسیه را تایید كرد

مسكو - ایرنا- شورای اروپا روز دوشنبه تمدید تحریم های اقتصادی در مورد روسیه را برای 6 ماه دیگر تایید كرد.

به گزارش ایرنا،رسانه های روسی ازجمله خبرگزاری روسیا سگودنیا امروز به نقل از یك گزارش شورای اروپا اعلام كردند: شورای اروپا تمدید تحریم های اقتصادی در مورد روسیه تا روز 31 ماه جولای را تایید كرد.
در گزارش شورای اروپا گفته شده است: تصمیم برای تمدید تحریم ها در مورد روسیه با طی مراحل تنظیم سند مربوطه و تایید آن در جلسه شورای سفرای كشورهای اروپایی در بروكسل گرفته شده است.
این سند از روز سه شنبه برای اجرا معتبر می شود.
اتحادیه اروپا لغو تحریم ها در مورد روسیه را به اجرای مفاد توافقنامه مینسك برای حل و فصل بحران اوكراین مشروط كرده بود.
مقام های اروپایی بارها ادعا كرده بودند كه روسیه این توافقنامه را اجرا نمی كند و مسكو نیز خواستار اجرای این قرارداد از سوی دولت اوكراین شده و خود نیز متعهد شده بودكه نمایندگان ساكنان مناطق شرق اوكراین را وادار به اجرای توافقنامه مینسك كنند.
سفرای كشورهای عضو اتحادیه اروپا در بروكسل روز جمعه گذشته به تمدید تحریم های اقتصادی در مورد روسیه تا روز 31 ماه جولای سال 2016 (تیر ماه 95) رای داده بودند.
در بسته تحریم های اقتصادی اتحادیه اروپا در مورد روسیه تغییری صورت نگرفته است.
در ماه جولای 2015 (تیر 94) اتحادیه اروپا و آمریكا مجموعه تحریم هایی اقتصادی را علیه روسیه به كار بست و محدودیت هایی را علیه افراد و شركت های روسی اعمال كرد.
در مقابل، روسیه واردات مواد غذایی از كشورهای تحریم كننده از جمله آمریكا، اعضای اتحادیه اروپا، كانادا، استرالیا و نروژ را منع كرد.
مواد غذایی تحت تحریم روسیه شامل گوشت گاو، گوشت خوك، مرغ، ماهی، سبزی، میوه، محصولات لبنی و برخی مواد غذایی دیگر است.
اروپام*391**1010