۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۵۹
کد خبر: 81888483
۰ نفر
هويت بخشي به رفتار خشونت زاي مردانه، موجب تقويت آن مي شود

اردبيل- ايرنا- مديركل دفتر پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي سازمان بهزيستي گفت: هويت بخشي به رفتارهاي خشونت زاي مردانه، موجب تقويت اين رفتارها مي شود.

به گزارش ايرنا، شيرين احمدنيا روز دوشنبه در همايش ملي پيشگيري از خشونت خانگي در اردبيل افزود: در فرهنگ ايراني نمادهاي مردانه با خشونت همراه است و اين موضوع باعث مي شود نمايش عواطف و مهرباني از سوي مردان طرد شود.
وي بيان كرد: در خصوص زنان و دختران رفتارهاي خشونت زا حتي قبل از تولد رواج داشته و ترجيح جنسيتي پسر بر دختر يكي از اين خشونت ها است.
مديركل دفتر پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي بهزيستي گفت: وابستگي هاي اقتصادي و اجتماعي از علل بروز خشونت عليه زنان است و از سويي نبود شغل باعث وابستگي زنان به مردان شده است.
وي گفت: خشونت شامل انواع خشونت هاي رفتاري، رواني و اجتماعي و اقتصادي است كه با تحسين آن در جامعه اين رفتارها تقويت مي شود.
احمدنيا با تعريف خشونت به عنوان يك تجربه مشترك بين همه افراد گفت: با بروز خشونت يكي از طرفين اين پديده را تحمل و طرف ديگر آن را ابراز مي كند كه تقويت مسائل فرهنگي مي تواند پاياني براي اين نوع خشونت ها باشد.
وي عدم پاسخگويي به نيازها را از ديگر دلايل بروز خشونت برشمرد و گفت: اكنون يكي از دلايل بروز خشونت در خانواده ها كه به طلاق نيز منجر مي شود، مخدوش شدن الگوي جنسي مناسب و سالم است.
وي بيان كرد: ترويج رفتار مدني و آموزش هاي شهروندي باعث ارتقاي اعتماد عمومي شده و ميزان گرايش افراد به خشونت را كاهش مي دهد.
3006/6016/5132