تدوين نظامنامه حمل و نقل در وزارت نفت يك اقدام موثر در جهت مشاركت درفعاليت هاي اجتماعي است

اهواز- ايرنا- مديرعامل شركت خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفتخيز جنوب گفت: تدوين نظامنامه حمل و نقل در وزارت نفت براي شركت هاي نفت و گاز و پتروشيمي يكي از اقدامات موثر شركت ملي نفت در جهت مشاركت در اقدامات اجتماعي است.

مراد كمالي روز دوشنبه در حاشيه سومين نمايشگاه ساخت تجهيزات داخلي صنعت نفت خوزستان در نشست خبري با رسانه هاي گروهي استان اظهار كرد: شركت خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفت خيز جنوب از سازمان هايي است كه از بدو تاسيس شركت ملي نفت ايران و وزارت نفت و با راه اندازي نخستين چاه نفت وسايل و تجهيزات مورد نياز براي چاه هاي نفت را تامين مي كرد.
وي تامين سوخت نفت و گاز دكل هاي حفاري و لوله مغزي، ارسال لوله جداري به دكل هاي حفاري و دستگاه هاي لوله مغزي، جابه جايي دكل هاي حفاري،جابه جايي پرسنل واحد هاي بهره برداري، اختصاص خودرو جهت اردوهاي دانش آموزي، راهيان نور و مناسبت هاي مختلف، انجام تعميرات اضطراري و تعميرات بازرسي فني دوره اي خودروهاي و ماشين آلات، نوسازي ناوگان و برگزاري دوره هاي آموزشي تخصصي و عمومي را از جمله فعاليت هاي مهم اين شركت برشمرد.
مديرعامل خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفتخيز جنوب ادامه داد: اين شركت نخستين ناوگان حمل و نقل در خاورميانه به شمار مي رود كه حدود دو هزار و 700 نيرو در حال حاضردارد كه در تخصص ها و حوزه هاي عملياتي تعميراني و ستادي شركت ملي حفاري عمليات پشتيباني را انجام مي دهند.
وي با بيان اين كه هوشمندسازي دستگاه ها و تجهيزات ناوگان حمل و نقل يكي از اقدامهاي مهمي بود كه در سال 94 انجام شد اظهار كرد: تامين لوله هاي جداري مورد نياز دكل هاي نفتي ، جابه جايي 76 هزار تن مواد شيميايي ، تامين آب اشاميدني مورد نياز دكل هاي حفاري، جابه جايي بيش از 15 هزار نيروي انساني، 60 هزار مورد تعمير و بازسازي ماشين آلات و تجهيزات و هوشمندسازي دستگاه ها و تجهيزات ناوگان حمل و نقل از ديگر خدماتي است كه دراين شركت ارايه مي شود.
كمالي به خدمات اين شركت در ايام اربعين حسيني در پايانه هاي مرزي چذابه و شلمچه اشاره كرد و گفت: در اربعين امسال خدمات شايسته اي به زائران ارايه شد و 45 روز پيش از اربعين براي احداث پاركينگ و زيرساخت هاي لازم براي تردد خودروها اقدامات خوبي صورت گرفت.
وي با بيان اين كه مشاركت در كارهاي عمومي استان يكي از تدابير اصلي شركت مناطق نفتخيز است گفت: باتوجه به اهميت توسعه زيرساخت ها در استان سعي كرديم در مناطقي كه دكل هاي نفتي مستقر مي شوند در كنار خدمات دهي به اين دكل ها به حاشيه هاي و توسعه زيرساخت هاي آن منطقه نيز توجه داشته باشيم و از تمامي تجهيزات لازم خود در اين جهت استفاده كنيم.
مديرعامل خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفتخيز جنوب با تاكيد بر اجرايي شدن تمامي تعهدات اين شركت گفت: تاكنون تمامي تعهداتي كه از سوي وزارت نفت به ما ابلاغ شده است اجرايي شده و در برخي موارد نيز بيش از تعهدات خود فعاليت داشته ايم.
همچنين مهران حسنوند عضو هيات مديره و مدير تعميرات و خدمات پشتيباني شركت مناطق نفتخيز جنوب اظهار كرد: باتوجه به وسعت كاري كه در شركت خدمات و ترابري نفت وجود دارد به منظور ارايه خدمات نيازمند دستگاه ها و تجهيزات زيادي هستيم كه در زمان حاضر حدود سه هزار دستگاه را در اختيار داريم كه وظيفه رسيدگي و تعمير آن ها را به عهده داريم.
وي به شرايط سخت تحريم ها براي تامين لوازم مورد نياز براي تعمير و نوسازي دستگاه هاي اين شركت اشاره كرد و گفت: علاوه بر توان تعمير، راه اندازي تجهيزات و نگهداري اين دستگاه ها باتوجه به شرايط سخت تحريم ها تا اندازه اي دشوار بود اما با تدبير مديران اين شركت توانستيم با استفاده از شركت هاي دانش بنيان تحريم ها را دور زده و فعاليت هاي خود را بدون وقفه انجام دهيم.
مدير تعميرات و خدمات پشتيباني شركت مناطق نفتخيز جنوب گفت: توليد دستگاه TDW2400بزرگترين دستگاه انشعاب گيري 36 تا 60 اينچ يكي از دستاوردهاي بزرگ ما در دوران تحريم به شمار مي رود.
وي بيان كرد: در اين سال ها علاوه بر اقدام به ساخت دستگاه هاي مورد نياز صنعت نفت با همكاري شركت هاي دانش بنيان، اطلاعات مورد نياز براي ساخت برخي از تجهيزات مورد نياز را نيز در جهت توانمند سازي شركت هاي داخلي در اختيار آن ها قرار داده ايم.
همچنين عليرضا كريمي مدير امور فني و مهندسي شركت خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفتخيز جنوب گفت: باتوجه به اهدافي كه شركت خدمات ترابري نفت دنبال مي كند در حال حاضر هشت سال است كه مديريت يكپارچه در اين شركت مستقر است و ما نيز سعي داريم با بالا بردن راندمان به بهره برداري مطلوب برسيم كه يكي از مهمترين آن ها اجراي طرح نوسازي و تعمير ناوگان حمل و نقل است.
وي افزود: در حال حاضر اين طرح در هيات مديره در دست بررسي است و با اجرايي شدن آن نيازهاي پنج ساله شركت مناطق نفت خيز به ناوگان حمل و نقلي مرتفع خواهد شد.
مدير امور فني و مهندسي شركت خدمات ترابري و پشتيباني مناطق نفتخيز جنوب گفت: يكي ديگر از اهداف ما در سيستم مديريت يكپارچه، كاهش آلاينده هاي زيست محيطي است كه نوسازي ناوگان حمل و نقل يكي از عوامل موثر در كاهش آلاينده ها به شمار مي رود.
وي يكي ديگر از مهمترين اقدامات اين شركت را در امور فني و مهندسي، بازرسي فني و دوره اي، چندماهه و سالانه از تجهيزات و ناوگان حمل و نقل شركت هاي نفتي استان دانست و گفت: بازرسي از سه هزار دستگاه سبك، سنگين و نيمه سنگين از جمله برنامه هاي تعيين شده ما در طول سال به شمار مي رود.
كريمي به خدمات آموزشي به شركت هاي تابعه نفت در سراسر كشور نيز اشاره كرد و افزود: در حال حاضر بازديد از شركت هاي تابعه در سطح شركت ملي نفت و وزارت نيز در دستور كار ما قرار گرفته است و با توجه به كارشناسان برجسته اي كه در اين زمينه دراختيار داريم مي توانيم خدمات خوبي را در بحث فني و مهندسي و آشنايي آن ها با جديدترين تجهيزات نفتي ارئه دهيم.
7152/6064