ترابيان: ژاپني ها علاقه اي براي رويارويي با فوتسال ايران ندارند

تهران - ايرنا - رئيس كميته فني و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلي فدراسيون فوتبال گفت: ژاپني ها علاقه اي براي رويارويي با تيم ملي فوتسال ايران ندارند.

به گزارش ايرنا از فدراسيون فوتبال، عباس ترابيان عصر دوشنبه افزود: معتقدم پيش از حضور تيم ملي فوتسال ايران درجام ملت هاي آسيا، بايد دو بازي درسطح بالا برگزار كنيم تا با آمادگي كامل عازم تاشكند شويم.
وي ادامه داد: تيم ملي فوتسال ژاپن به هيچ وجه علاقه اي به برگزاري بازي دوستانه با تيم ايران ندارد چرا كه دوست ندارد، دستش براي تيم ها رو شود. ژاپني ها معمولا مسابقات خود را بدون بازتاب رسانه اي انجام مي دهد اما اطلاعات خوبي درخصوص بازيهاي آنها بدست آورده ايم.
ترابيان افزود: تيم تايلند هم از ديگر تيم هايي است كه بازي مقابل آن بسيار پربار خواهد بود. خوشبختانه با ويكتور هرمانس سرمربي هلندي تيم تايلند ارتباطات نزديكي دارم و در گذشته هم نسبت به برگزاري ديدار تداركاتي مقابل تيم ملي ايران ابراز علاقه كرده بود. البته در آن مقطع به دليل مشخص نبودن وضعيت تيم ملي فوتسال كشورمان، پاسخ دقيقي به وي ندادم.
وي تصريح كرد: هم اكنون پيشنهاد خوبي به تايلندي ها ارائه كرده ايم كه پيرو آن، تيم ملي اين كشور مي تواند پيش از اعزام به ازبكستان به ايران بيايد و پس از برگزاري ديدار تداركاتي مقابل تيم ملي كشورمان، اردوي خود را در تاشكند پيش از آغاز رقابت ها برگزار كند.
ترابيان درخصوص حضور تيم ملي ايران در رقابت هاي چهارجانبه چين گفت: با توجه به اينكه در سه سال گذشته همواره در اين مسابقه ها كه در سطح و كيفيت بالايي قرار داشت، شركت كرده بوديم، براي امسال هم از تيم ملي براي حضور دعوت به عمل آمد.
وي ادامه داد: كميته فوتسال براي شركت تيم ملي در رقابت هاي چين شرطي را براي چيني ها در نظر گرفت كه طي آن هزينه پروازهاي تيم ملي را ميزبان بايد پرداخت كنند كه البته اين موضوع در فوتسال دنيا مرسوم نيست، اما به هر حال با توجه به اينكه تيم نخست آسيا هستيم، پيشنهاد خوبي بود. از طرفي هم چيني ها در شرايط سختي قرار داشتند بطوريكه متوجه شدم حضور تيم ملي فوتسال ايران در اين رقابت ها، شرط اصلي تيم صربستان بود.
ترابيان افزود: از طرفي چون اعلام اسامي بازيكنان و تصميم نهايي براي اعزام تيم ملي ايران در آخرين روزهاي باقيمانده صورت گرفته بود، به همين دليل حضور تيم ملي صربستان در هاله اي از ابهام قرار گرفت و در نهايت حضور آنها منتفي شد.
رييس كميته فني و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلي در خصوص انگيزه تيم ملي ايران از حضور در رقابت هاي چين اظهار داشت: كادرفني به دنبال اين بود كه در اين موقعيت ايجاد شده از بازيكنان جواني كه آينده تيم ملي هستند، استفاده كند تا هم بازيكنان ميدان بين المللي را تجربه كنند و هم كادرفني آنها را محك بزند. البته خود من به شخصه اصلا موافق حضور ايران در اين تورنمنت با چنين تيم هايي نبودم و كميته فني و توسعه هم هيچ نظر موافق و مخالفي در اين خصوص نداشت. اما پس از شنيدن صحبت هاي كادرفني مبني بر استفاده از بازيكنان جديد و محك زدن چند بازيكن باعث شد تا نسبت به اين موضوع مخالفتي نداشته باشيم.
وي ادامه داد: در واقع اگر تيمي مانند صربستان در اين مسابقه ها حضور پيدا مي كرد بدون شك سطح كيفي آن بالاتر مي رفت، اما تاخيري كه از سوي كميته فوتسال نسبت به اعلام حضور ما در اين رقابت ها به وجود آمد، باعث حضور نيافتن صربستان شد. بطوريكه حتي طي صحبتي كه با يكي از مسئولان كنفدراسيون فوتبال آسيا داشتم، متوجه شدم كه اين مسابقه ها تا مرحله لغو هم پيش رفته است.
ترابيان افزود: در ديدار نخست به مصاف ميانمار رفتيم كه پيش از اين، بازي اين تيم را در يكي از مسابقات كه به عنوان ناظر اي.اف.سي حضور داشتم از نزديك تماشا كردم. اين تيم سرعتي بازي مي كند و مربي آن سعيد خدارحمي است كه در چند سالي كه در اين تيم حضور دارد، بسيار خوب عمل كرده است.
وي اضافه كرد : واقعا تيم هاي تايلند و ويتنام با تفاضل بيش از 4 يا 5 گل نتوانسته اند اين تيم را شكست دهند و بطوركلي تيمي نيست كه با تعداد گل زيادي بازي را واگذار كند. در واقع اگر اين تيم را با 15 گل شكست داديم به اعتقاد من به دليل شرايط خوب بازيكنان بوده است نه ضعف تيم ميانمار.
رييس كميته فني و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلي ادامه داد: تيم مكزيك هم از تيم هاي پرقدرت قاره آمريكا نيست اما تيم فيزيكي و سيستماتيكي است. نتيجه ما مقابل اين تيم خوب و قابل قبول بود كه از نظرم كادرفني توانسته به اهداف خود از رويارويي مقابل اين تيم برسد. بازي سوم مقابل چين را نمي دانم چه اتفاقاتي افتاد كه نتيجه آن سه بر سه شده است.
ترابيان تصريح كرد: به همين منظور پس از بازگشت تيم، اتفاقات بازي مقابل چين را در كميته فني و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلي مورد بررسي قرار خواهيم داد.
رقابت هاي فوتسال جام ملت هاي آسيا 21 بهمن ماه امسال با حضور 16 تيم به ميزباني تاشكند ازبكستان آغاز مي شود.
ورزشي (2) ** 9122 **1379