۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۳۶
کد خبر: 81888441
۰ نفر
اخبار كوتاه از ورزش گلستان

گرگان - ایرنا - المپیاد ورزش استان اردیبهشت آینده، مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی كشور، استقبال از مدال آوران كیك بوكسینگ، جشنواره ورزش های سنتی و بازی های محلی و مسابقات ویلچررانی معلولین عناوین خبر ورزشی استان گلستان است.

مدیركل ورزش و جوانان گلستان گفت: 10 تا 15 درصد مردم استان یعنی معادل 150 هزار نفر ورزش می كنند كه از این تعداد 60 تا 70 هزار نفر سازمان یافته و برای مدال به ورزش می پردازند.
بهمن طیبی در نشست با روسا و نواب روسای هیئت های ورزشی استان با اشاره به این كه باید ظرفیت های جدید در ورزش استان ایجاد كرد افزود: در این راستا طرح استعدادیابی را با همكاری آموزش و پرورش از هفته آینده اجرایی خواهیم كرد كه نرم افزار آن از كشور كانادا وارد شده است.
وی اضافه كرد: باید شور ورزش را در استان ایجاد كنیم و بر اساس برنامه ریزی انجام شده المپیاد ورزش استان را اردیبهشت سال آینده برگزار خواهیم كرد.
طیبی در این جلسه حسن بالو و كمال شجاعی را به عنوان معاونین جدید خود در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه ای و ورزش همگانی معرفی كرد.

***

مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی كشور رده سنی نوجوانان به مناسبت هفته وحدت با عنوان گرامیداشت 4000 شهید استان گلستان و شهداء ورزشكار مینودشت برگزار می شود.
این رقابت ها از اول تا چهارم دی در سالن شهید سید منصور مینودشت برگزار می گردد.

***

از مدال آوران علی آبادكتول در مسابقات تورنمنت بین المللی كاپ آزاد 2015 در محل گلزار شهدای گمنام این شهرستان تجلیل شد.
مراسم استقبال از ورزشكاران مدال آور رشته كیك بوكسینگ پس از بازگشت از هفتمین دوره تورنمنت بین المللی كاپ آزاد 2015 گرامیداشت شهدای مدافعان حرم با حضور جامعه ورزشی، مربیان و ورزشكاران و خانواده های آنان برگزار شد.

***

اولین جشنواره موسیقی و ورزش های سنتی و بازی های محلی به مناسبت آغاز هفته وحدت در شهرستان علی آباد كتول برگزار می شود.
این جشنواره با همكاری اداره ورزش و جوانان شهرستان و هیئت ورزش های بومی و بازی های سنتی و اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و برخی ادارات دیگر شهرستانی به مدت سه روز از اول تا سوم دی از ساعت 15 الی 21 برگزار می گردد.

***

مسابقات ویلچررانی ویژه معلولین جوان از سوی كانون آوای سبز اندیشه گرگان از سمن های فعال جوانان استان در سالن ورزشی اداره كل بهزیستی استان برگزار شد.
در پایان این مسابقات به نفرات برتر لوح تقدیر و جوایزی از سوی اداره كل ورزش و جوانان و اداره كل بهزیستی استان اهداء شد.

***
7331/6159