10 داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایلام ثبت نام كردند

ایلام - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: در سومین روز از مهلت یك هفته ای نام نویسی داوطلبان شركت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 10 داوطلب انتخابات در دو حوزه انتخابیه این استان ثبت نام كردند.

حسین كلانتری عصر یكشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: از این تعداد، 7 نفر برای حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ملكشاهی، سیروان، ایوان و چرداول و 3 نفر نیز برای حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان داوطلب شدند.
وی افزود: با احتساب 24 نفری كه تا روز گذشته خود را برای این انتخابات مهیا و ثبت نام كرده بود تاكنون 34 نفر در دو حوزه انتخابیه این استان مدارك خود را برای شركت و نامزدی در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه داده و نام نویسی كرده اند.
كلانتری در خصوص ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان استان ایلام نیز یادآور شد: امروز چهار نفر برای ثبت نام مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه این استان مراجعه كرده و ثبت نام كردند تا تعداد داوطلبان به هشت نفر افزایش یابد.
رئیس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: همه امكانات برای ثبت نام داوطلبان مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه اصلی ایلام و دهلران فراهم است ضمن اینكه این افراد برای حوزه ایلام فقط می توانند به فرمانداری ایلام و ستاد انتخابات كشور مراجعه كنند و داوطلبان حوزه دهلران نیز فقط مجاز به ثبت نام در ستاد انتخابات فرمانداری دهلران و وزارت كشور هستند.
استان ایلام با افزون بر 20 هزار كیلومترمربع مساحت و جمعیتی حدود 600 هزار نفر و 10 شهرستان، سه نماینده در مجلس شورای اسلامی (دو نماینده برای شهرستان های ایلام، مهران، چرداول، سیروان، ایوان و ملكشاهی) و (یك نماینده برای شهرستان های دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان) و یك نماینده هم در مجلس خبرگان رهبری دارد.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
6119/6034