سفیر جدید كامبوج رونوشت استوارنامه خود را به قائم مقام وزیر امورخارجه تسلیم كرد

تهران-ایرنا-سفیر جدید كامبوج در تهران در دیدار با قائم مقام وزیر امورخارجه، استوارنامه خود را تسلیم وی كرد.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امورخارجه كشورمان در این دیدار با پیچكیون پانها سفیر جدید كامبوج در تهران(مقیم در دهلی نو )گفت: همكاری با كشورهای مختلف جهان خصوصا توسعه و ارتقاء مناسبات در زمینه های مختلف با كشورهای قاره كهن آسیا و نیز اتحادیه همكاری های شرق آسیا (آ. سه .آن) و كشف ظرفیت های نوین از جمله رویكرد جمهوری اسلامی ایران می باشد.
وی گفت: خوشبختانه ماموریت شما تقریبا همزمان با لغو تحریم های تحمیل شده بین المللی آغاز شده و لذا محیط مناسبی برای گسترش همكاری فی مابین مهیا می باشد. سرمدی اظهار امیدواری كرد كه نمایندگی كامبوج در تهران هر چه زودتر تاسیس شود.
پیچكیون پانها سفیر جدید(آكردیته) كامبوج در تهران، مقیم در دهلی نو است.

**تاكید بر تحكیم و توسعه مناسبات كامبوج و ایران
پیچكیون پانها در این دیدار با اشاره به تماس با نخست وزیر كامبوج قبل از عزیمت به تهران گفت:تحكیم و توسعه مناسبات با كشورهای غرب كامبوج از جمله جمهوری اسلامی ایران مورد تاكید قرار گرفته است.
وی همكاری در بخش های انرژی،گردشگری و سرمایه گذاری در حوزه های مورد علاقه را خواستار شد و تصریح كرد:سفر رسمی مقامات دو كشور و نیز تماس های مردمی، می تواند در هموار كردن مسیر پیش رو موثر باشد.
سیام/3070 /1449