۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۹
کد خبر: 81888428
۰ نفر
ديوار مهرباني تا اردبيل امتداد يافت

اردبيل- ايرنا- ابتكار ايجاد ديوار مهرباني كه از چندي پيش در اغلب مناطق ايران آغاز شده اين روزها تا شهر اردبيل امتداد يافته است.

مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري اردبيل روز دوشنبه به ايرنا گفت: همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج) شهرداري اقدام به ايجاد ديوار مهرباني در اردبيل كرده تا مردم لباس و كفش هاي بدون استفاده خود را به آن آويزان كنند و فقرا و نيازمندان نيز بدون واسطه پوشاك مورد نياز را از آن بردارند.
مجتبي لاله افزود: هم اكنون سه ديوار مهرباني در ميدان قيام، ميدان خاتم­ النبين (ص) و پل ياقوت به طرف علي آباد روبروي مسجد آبروان، به جاكفشي و جالباسي مجهز شده و شهروندان مي توانند لباس، كفش و پوشاك زمستاني بلااستفاده خود را در اين مكان ها قرار دهند.
به گفته وي، ديوار مهرباني طرحي كاملا مردمي است اما نيازمند نظارت و فرهنگ سازي جدي هم از سوي مردم و هم از سوي مسئولان شهرداري دارد تا بهتر و زيباتر ديده شود.
او اضافه كرد: اين ديوار با شعار 'نياز داري ببر، نياز نداري بذار' ميعادگاه شهرونداني است كه مي خواهند مهرباني را تمرين كرده و مهر را از خود به يادگار بگذارند.
لاله ادامه داد: شهر اردبيل به عنوان شهر مهرباني ها در هر جا زبانزد است و شهرداري اردبيل تلاش مي كند با نهادينه كردن بيش از پيش اين فرهنگ، از ياري توانمندان براي كمك به نيازمندان بهره بگيرد.
مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري اردبيل، لازمه تقويت حركت هاي مردمي را فرهنگ سازي عنوان و خاطرنشان كرد: اين ديوارها بر پايه مهر و همدلي بنا شده و فراگير شدن چنين حركت هايي در شهر حس نوع دوستي را در جامعه تقويت كرده و در بين مردم رواج مي دهد.
6016/5132