فرماندار ساوه: پيش آمادگي حوادث احتمالي مهمترين فصل مديريت بحران است

ساوه- ايرنا- فرماندار ساوه گفت: پيش آمادگي براي حوادث احتمالي فصل مهمي از مديريت بحران، راهكاري ارزشمندي براي كاهش ميزان تلفات و خسارت ها است.

محمد بهاروند روز دوشنبه در نشست ستاد مديريت بحران شهرستان ساوه گفت: مراحل پيشگيرانه در كاهش ميزان تلفات و خسارت هاي ناشي از حوادث نقش محوري دارد و آموزش و آمادگي در اين مواقع كارساز است.
وي ادامه داد: كشورمان به لحاظ موقعيت جغرافيايي و شرايط خاص آب و هوايي همواره در معرض خطرها و سوانح مختلف است و اين مهم مي طلبد تا در خصوص لزوم آمادگي هاي امدادي و خدماتي بيشتر توجه شود.
معاون استاندار مركزي ادامه داد: شهرستان ساوه نيز به دليل شرايط خاص خود و قرارگرفتن در مسير اصلي ارتباط كشور، همواره در بحث آمادگي هاي امدادي و خدماتي مورد توجه بوده كه نمونه بارز آن هم خدمت رساني به هموطنان در جريان روزهاي برفي هفته هاي گذشته است.
بهاروند افزود: در هفته هاي گذشته به واسطه شرايط نامساعد جوي و برف و كولاك در محورهاي مختلف اين شهرستان بيش از دو هزار نفر از شهروندان و هموطنان كشور امدادرساني شدند.
فرماندار ساوه گفت: اطلاع رساني در خصوص آمادگي براي مقابله و پيشگيري از بلاياي طبيعي و حوادث احتمالي با استفاده از ظرفيت هاي رسانه امكان پذير است و اين مهم مي تواند در كاهش ميزان تلفات و خسارت هاي احتمالي تاثيرگذار باشد.
معاون استاندار مركزي بيان كرد: همه دستگاه هاي اجرايي و مديران شهرستان بايد با اجراي مانورهاي مختلف، توان امدادي و خدماتي لازم را محك بزنند تا با شناخت نقاط ضعف و قوت در مواقع بحراني، با ابتكار عمل بيشتري وارد شد.
شهرستان ساوه به عنوان يكي از شهرستان هاي پرجمعيت استان مركزي است كه بيش از 250 هزار نفر جمعيت دارد.ك/2
3075/6013/