هنرمند در هیچ مكان و زمانی غریب نیست

تهران-ایرنا- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این كه «هنرمند واقعی، در هیچ مكان و زمانی غریب نیست»، گفت: باید خیال جامعه بابت هنرمندانشان جمع باشد و نباید مردم ناراحت و نگران آنها باشند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز -دوشنبه-در دیدار جمعی از هنرمندان عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون، هنرمندان را آیینه‌ای برای انعكاس فرهنگ و هنر جامعه در فضای جهانی دانست و گفت: رسیدگی و توجه به مسایل آنها، توجه به نیازهای فرهنگ كشور است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله كه «هنرمند واقعی، در هیچ مكان و زمانی غریب نیست»، گفت: باید خیال جامعه بابت هنرمندانشان جمع باشد و نباید مردم ناراحت و نگران آنها باشند.
هاشمی رفسنجانی،دغدغه‌های معیشتی و خواسته‌های این قشر فرهنگی را در مقابل كارهای هنری بزرگی كه در طول تاریخ انقلاب اسلامی انجام داده‌اند، ناچیز دانست و گفت: باید برای یكبار و برای همیشه، برنامه‌ای جامع و منطقی از سوی مسؤولان فرهنگی تدوین شود تا این قشر كه سالها احساسات مردم را برانگیخته‌اند، برای هزینه‌های زندگی به ویژه در دوران پیری و سالخوردگی احساس نیاز نكنند.
وی تداوم كارهای هنری را از سوی هنرمندان در تمام سنین، موجب افزایش غنای فرهنگ و هنر خواند و گفت: كارهای هنری تعطیل پذیر نیستند و هنرمندان بازنشستگی ندارند، پس باید برای این قسمت از كارها، برنامه‌ریزی كرد.
هاشمی رفسنجانی در پاسخ به گلایه‌ها و تقاضای هنرمندان حاضر در جلسه از آنها خواست با مشورت سایر هنرمندان پیشكسوت و مراكز هنری و دستگاه‌های ذیربط، پیشنهادات جامع و عملی خود را برای ارجاع به مراكز و دستگاه‌های مربوطه به صورت مكتوب ارائه كنند.
در آغاز این دیدار در فضایی صمیمانه و خودمانی انجام شد، هر یك از هنرمندان، به طور جداگانه به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص هنر سینما، تئاتر، تلویزیون و مشكلات و دغدغه‌های زندگی و برخی محدودیت‌های كاری جامعه هنری پرداختند.
سیام**3070**1449