۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۰
کد خبر: 81888413
۰ نفر
تعطیلی برخی مدارس آمریكا به دنبال تهدیدحمله

تهران- ایرنا- مقامات در یكی از شهرهای شمال شرق آمریكا اعلام كردند كه به دنبال تهدیدها در این شهر دستور تعطیلی مدارس را داده اند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، تعطیلی مدارس شهر 87 هزار نفری 'ناشوآ'در ایالت نیوهمپشایر، در روز دوشنبه پس از آن انجام شد كه چند روز پیش نیز مقامات شهر لس آنجلس تصمیم مشابهی را اتخاذ كردند.
مارك كونارد رئیس یك مدرسه در این شهر گفت: ما تهدیدهای خشونت آمیزی در مورد آسیب زدن به دانش آموزان و كاركنان این مدرسه دریافت كردیم. چون این تهدید خاص بوده و به چندین مدرسه نیز كشیده شده و ما تمامی مدارس دولتی را در این شهر تعطیل كردیم.
این تصمیم پس از آن اتخاذ شد كه چند روز پیش مقامات لس آنجلس در اقدامی به دنبال دریافت یك ایمیل تهدیدآمیز بیش از 900 مدرسه را تعطیل كردند.
كونارد خاطر نشان كرد كه این منطقه در حال همكاری با پلیس برای مشخص كردن این است كه این تهدید معتبر بوده یا خیر؟ وی گفت كه انتظار دارد فعالیت كلاس ها از روز سه شنبه از سر گرفته شود.
فرماندار نیوهمپشایر اعلام كرد كه مقامات پلیس ایالتی و مدیریت شرایط اضطراری با دپارتمان پلیس ناشوآ همكاری نزدیكی دارند. وی افزود: تامین امنیت عمومی مهمترین مسئولیت پلیس است و ما به دقت نظاره گر اوضاع هستیم.
اروپام**9234**1572