ولایتی: از هر قطره خون قنطار هزاران مدافع مقاومت رویش خواهد كرد

تهران-ایرنا- دبیر كل مجمع بیداری اسلامی در بیانیه ای به مناسبت شهادت سمیر قنطار، اسوه مقاومت گفت: از هر قطره خون شهید سمیر قنطار صدها، بلكه هزاران جوان مدافع مقاومت در منطقه رویش خواهد كرد و راه مقاومت پرصلابت‌تر از گذشته استمرار خواهد یافت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی علی اكبر ولایتی، در بیانیه دبیركل مجمع بیداری اسلامی آمده است: خبر شهادت اسوه آزادگان لبنان در روزهای اخیر واصل شد و تأسف و اندوه میلیون‌ها مسلمان و آزادی‌خواه جهان را به دنبال داشت.
ولایتی در ادامه این بیانیه یادآور شده است: شهید سمیر قنطار بیش از سی سال، حصر و زندان دژخیمان رژیم ظالم و ستمگر صهیونیستی را تحمل كرد و با مقاومت ستودنی و وصف‌ناپذیر در مقابل همه ظلم‌ها ایستادگی و مقاومت نمود.
در بخش دیگر این بیانیه آمده است: برخورد مزورانه و مذبوحانه رژیم غاصب صهیونیستی و نحوه ترور ناجوانمردانه این اسوه مقاومت گواه صادقی بر تروریست بودن رژیم جعلی اسرائیل است كه برای رسیدن به اهداف شوم خود، از هیچ كوشش و اقدامی كوتاهی نكرده است.
ولایتی در ادامه این بیانیه خاطرنشان كرد: شهید والامقام كه عضو فعال و برجسته مقاومت اسلامی منطقه بود، با تلاش خستگی ناپذیر در عمر خود به الگویی كم‌نظیر تبدیل شد كه در آینده اسوه جوانان مسلمان منطقه خواهد بود و با نثار جان خویش بذر مقاومت، صبر و استقامت را در دل تمامی گروه‌ها، جریان‌ها و جوانان آزاده منطقه كاشت.
در بیانیه دبیركل مجمع بیداری اسلامی تاكید شده است: از هر قطره خون شهید سمیر قنطار صدها، بلكه هزاران جوان مدافع مقاومت در منطقه رویش خواهد كرد و راه مقاومت پرصلابت‌تر از گذشته استمرار خواهد یافت و خاری در چشم رژیم پوشالی و جعلی صهیونیستی خواهد بود و اركان رژیم صهیونیستی را متزلزل نموده و سقوط این رژیم را سرعت خواهد بخشید.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: گمان رژیم صهیونیستی نابودی سرداران مقاومت است، در حالیكه برابر آموزه‌های اسلامی، نثار جان و مال در راه اهداف مقدس مقاومت، منجر به عمق بخشی جریان مقاومت منطقه‌ای بیش از گذشته خواهد شد. افزایش مقاومت اسلامی، اعتماد به نفس مردم، خصوصاً نسل جوان، حفظ روح عزت و شرف و آزادگی مسلمانان از ارمغان‌های این شهادت‌هاست همچنان كه شهادت سید عباس موسوی، شهید عماد مغنیه و جهاد مغنیه و صدها شهید دیگر نه تنها جریان مقاومت را تضعیف نكرد، بلكه به عنوان شجره طیبه حق طلبی و ظلم ستیزی اسلامی روز به روز بر قدرت، عظمت و عمق آن افزود و زمینه‌های جنبش بیداری اسلامی را بیش از گذشته فراهم ساخت.
مجمع جهانی بیداری اسلامی شهادت این اسوه آزادگان جبهه مقاومت منطقه را به امت اسلامی و تمامی آزادی‌خواهان و خصوصاً جبهه مقاومت لبنان و رهبر این جنبش حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید حسن نصرالله و خانواده محترم این شهید، تبریك و تسلیت عرض می‌نماید. راهش مستدام و بردوام باد..
ساعت 22و پانزده دقیقه شنبه شب، جنگنده های دشمن صهیونیستی یك ساختمان مسكونی در شهر جرمانا در ریف دمشق پایتخت سوریه را بمباران كردند.
در این حمله تعدادی از شهروندان سوری از جمله آزاده اسیر و مجاهد مقاوم سمیر القنطار به شهادت رسیده اند.
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای شهادت سمیر القنطار قدیمی ترین اسیر لبنانی در زندان های دشمن صهیونیستی را كه سال 2008 آزاد شده بود، تایید كرد.
سیام**1058 /1449