روحانيون و طلاب سمناني كشتار شيعيان كشور نيجريه را محكوم كردند

سمنان - ايرنا- شماري از روحانيون و طلاب حوزه هاي علميه استان سمنان روز دوشنبه جنابايت كشتار شيعيان كشور نيجريه را محكوم كردند و محاكمه عاملان اين جنايت وحشيانه را از سوي مجامع بين المللي خواستار شدند.

به گزارش خبرنگاران ايرنا از مناطق مختلف استان، طلاب و روحانيون حوزه علميه هاي علميه سمنان در اين اجتماع اعتراض اميز كه در محوطه حوزه هاي علميه منطقه برگزار شد، كشتار وحشيانه شيعيان نيجريه و هتك حرمت به آيت الله زكزاكي رهبر شيعيان اين كشور محكوم كردند.
حجت الاسلام الهي استاد حوزه علميه صادقيه سمنان در جمع روحانيان و طلاب اين حوزه به توطئه دشمنان اسلام عليه اعتقادات ديني و مذهبي مسلمانان اشاره و بر لزوم هوشياري مسلمان تاكيد كرد.
وي گفت : در شرايطي كه كشورهاي غربي نسبت به كوچكترين حادثه در جهان موضع گيري مي كنند ولي در قبال اين جنايت هولناك كشور نيجريه واكنش نشان دادند.
امام جمعه موقت دامغان در اجتماع طلاب اين شهرستان گفت : ارتباط با انقلاب اسلامي و شيعه بودن و ترويج فرهنگ و افكار شيعه از سوي روحاني مجاهد و انقلابي شيخ ابراهيم زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه مهم ترين عامل كشتار و جنايت ارتش نيجريه بوده است.
حجت الاسلام محمدحسن رستميان افزود : اين كشتار با همراهي و حمايت آمريكا، رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي و توسط گروه هاي تروريستي صورت گرفته است.
وي اظهار داشت : تروريسم اصلي آمريكا، رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي هستند كه به صورت مستقيم در قتل عام و كشتار مسلمانان دست دارند و آن را مديريت مي كنند و از طرفي دم از محكوميت تروريسم مي زنند.
امام جمعه موقت دامغان گفت : امت اسلامي با هر فكر و تفكري كه هستند و بايد حرمت خودشان را نگه دارند و از اختلاف و نزاع دوري و پرهيز كنند.
اين اجتماع كنندگان با شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل، مرگ بر عربستان سعودي و مرگ تروريسم جنايات ارتش نيجريه را در كشتار مردم مظلوم و شيعه اين كشور و بازداشت شيخ ابراهيم زكزايي رهبر شيعيان كشور نيجريه را محكوم كردند.
6026/