پژوهشگران نوجوان با مهارت آموزي، فعاليت هاي خود را به سرمايه تبديل كنند

رشت - ايرنا - سرپرست اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گيلان، از پژوهشگران جوان خواست با مهارت آموزي، فعاليت هاي پژوهشي خود را به سرمايه تبديل كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، يونس رنجكش عصر دوشنبه در همايش نگاه برتر كه در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان گيلان با حضور پژوهشگران نوجوان برگزار شد، اظهار كرد: پژوهشگران نوجوان با علاقمندي در اين مسير گام بردارند تا با توانمند كردن خويش و مهارت آموزي، بتوانند از فعاليت هاي پژوهشي خود در آينده ارزش افزوده توليد و آن را تبديل به سرمايه كنند.
وي ادامه داد: پژوهش ها بايد بتوانند نيازهاي جامعه را برطرف كنند و پژوهش هايي كه در قفسه كتابخانه ها خاك بخورد، موجب هدر رفتن سرمايه ها مي شود.
سرپرست اداره كل امور اجتماعي و فرهنگي استانداري گيلان اضافه كرد: اكنون كه شاهد حضور نوجوانان علاقمند در مسير پژوهش هستيم، آنچه كه بيش از همه وظيفه مربيان و معلمان را بيشتر مي كند، آموزش صحيح و هدايت درست اين قشر است تا بتوانند از توان علمي و علاقمندي خود راه درست را در پيش بگيرند.
رنجكش يادآور شد: با تمريني كه نوجوانان اكنون در مسير فعاليت هاي پژوهشي انجام مي دهند، فرهنگ پژوهش درست در راستاي آشنايي با مشكلات و خواسته هاي جامعه و كاربردي كردن آن بايد نهادينه شود.
وي تاكيد كرد: براي رسيدن به توسعه، نيازمند حركت هاي درست در مسير پاسخگويي به سوالات و نيازها هستيم كه از طريق پژوهش هاي كاربردي مي توانيم به توسعه دست يابيم.
رنجكش افزود: خوشبختانه توجه ويژه اي در كشور از سوي دولت به امر پژوهش مي شود زيرا همانطور كه هفته اي به نام پژوهش در كشور نامگذاري شده ، نشان دهنده اهميت اين موضوع است.
همايش پژوهشگران نوجوان كانون پرورش فكري استان گيلان با عنوان نگاه برتر، امروز (دوشنبه) در سالن نمايش كانون در رشت برگزار شد.
اين همايش به منظور توسعه فرهنگ مطالعه و پژوهش ، ارتقاء سطح آگاهي هاي علمي و پژوهشي و حمايت و تشويق اعضاي پژوهشگر كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان برگزار و جمعي از پژوهشگران برتر كانون پرورش فكري استان گيلان تجليل شدند.
بر اساس آخرين آمار، حدود 50 هزار كودك و نوجوان در مراكز فرهنگي هنري كانون پرورش فكري گيلان عضو هستند.
كانون پرورش فكري گيلان، 31 مركز فرهنگي - هنري دارد. ك/2
7286/2007