۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۰
کد خبر: 81888394
۰ نفر
ديوارمهرباني تا اردبيل امتداد يافت

اردبيل - ايرنا- ابتكار ايجاد ديوار مهرباني كه از چندي پيش در اغلب مناطق ايران شروع شده است اين روزها تا شهر اردبيل امتدا يافته است .

مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري اردبيل گفت: همزمان با آغاز امامت امام زمان (عج) شهرداري ديوار مهرباني در اردبيل ايجاد كرده است تا مردم لباس و كفش هاي بدون استفاده خود را در انجا آويزان و قرار دهند و فقرا و نيازمندان نيز بدون واسطه پوشاك مورد نياز را بردارند.
مجتبي لاله روز دوشنبه افزود: هم اكنون 3 ديوار مهرباني واقع در ميدان قيام، ميدان خاتم­ النبين و پل ياقوت به طرف علي آباد رويروي مسجد آبروان، به جا كفشي و جا لباسي مجهز شده و شهروندان مي توانند بدون واسطه لباس، كفش و پوشاك زمستاني بلا استفاده خود را در مكان هاي اعلام شده قرار دهند.
به گفته وي ، ديوار مهرباني طرحي كاملا مردمي است اما نيازمند نظارت و فرهنگ سازي جدي هم از سوي مردم و هم از سوي مسوولان شهرداري است تا بهتر و زيبا تر ديده شود.
او اضافه كردك اين ديوار با شعار 'نياز داري ببر ، نياز نداري بزار' ميعادگاه شهرونداني است كه مي خواهند مهرباني را تمرين كنند و مهر را از خود به يادگار بگذارند.
لاله ادامه داد: شهر اردبيل به عنوان شهر مهرباني ها در هر جا زبان زد همگان است و شهرداري اردبيل تلاش مي كند با نهادينه كردن بيش از پيش فرهنگ مهرباني در اين شهر از ياري توانمندان براي كمك به نيازمندان بهره بگيرد.
مدير روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري اردبيل، لازمه تقويت حركت هاي مردمي را فرهنگ سازي عنوان و خاطر نشان كرد: اين ديوارها بر پايه مهر و همدلي بنا شده است و فراگير شدن چنين حركت هايي در شهر حس نو دوستي و انسان دوستي را در جامعه تقويت كرده و. در بين مردم بخصوص كودكان و نوجوانان رواج مي دهد.
6016