بانك ها نقش موثري در پيشبرد اهداف اقتصادي دولت دارند

جيرفت - ايرنا - فرماندار فارياب گفت: بانك ها نقش موثري در پيشبرد اهداف و برنامه هاي اقتصادي دولت دارند و بايد در راستاي حمايت از بخش كشاورزي بيش از پيش تلاش كنند.

به گزارش ايرنا بهرام اميري روز دوشنبه در نشست شوراي بانك هاي شهرستان فارياب افزود: بيشتر اقتصاد منطقه وابسته به بخش كشاورزي است و اين بخش نيازمند حمايت همه جانبه بانك ها براي رشد و توسعه است.
وي با بيان اين مطلب كه خشكسالي ها و نبود قيمت مناسب براي فروش محصولات كشاورزي در چندين سال گذشته باعث كاهش درآمد كشاورزان شده است گفت: اين مساله باعث شده حجم بالايي از تسهيلات اعطايي و مطالبات معوق بانك ها مربوط به اين حوزه باشد.
وي بر لزوم همكاري بانك ها در خصوص اعطاي وام در زمينه اشتغال، ازدواج و مسكن در اين شهرستان براي حل مشكل مردم تاكيد و خاطرنشان كرد: بانك ملي تسهيلات مسكن روستايي را با اخذ يك ضامن پرداخت كند تا مردم بتوانند از اين تسهيلات استفاده كنند.
فرماندار فارياب با اشاره به توجه دولت به مشاغل خانگي تصريح كرد: اين موضوع مورد تاكيد دولت قرار دارد و يكي از راهكارهايي كه در جهت ايجاد اشتغال انديشيده شده و اعتبارات آن به بانك ها و دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شده توجه به اقتصاد خانوارهاي روستايي است.
وي گفت: دولت در راستاي توانمد سازي روستاييان تسهيلات خوبي در نظر گرفته است كه بايد اين تسهيلات اطلاع رساني و مردم از آنها بهره مند شوند.
اميري اظهار كرد: بانك ها بايد زمينه ساز اقتصاد پويا و حمايت كننده طرح هايي باشند كه اشتغالزايي و ايجاد سرمايه براي مجري طرح به همراه داشته باشد.
مركز شهرستان فارياب در فاصله 330 كيلومتري جنوب كرمان قرار دارد.
7438/3028