تمايل شركتهاي اروپايي به افزايش ارتباطات تجاري با ايران

بيرجند - ايرنا - سفير اتريش در ايران گفت: با پايان شرايط سخت تحريم ايران، بسياري از شركت‌ هاي اتريشي و اروپايي به افزايش ارتباطات اقتصادي و تجاري با ايران تمايل دارند.

گزارش ايرنا 'فردريش اشتيفت' روز دوشنبه در نشست معرفي فرصت هاي اقتصادي و سرمايه گذاري خراسان جنوبي و بررسي زمينه‌هاي همكاري‌هاي دوجانبه با اتريش اظهار كرد: اتريش آماده همكاري فرهنگي و علمي بويژه دانشگاهي با ايران است.
وي با بيان اينكه قدمت رابطه ايران و اتريش مي تواند سنگ بناي خوبي براي آينده روابط اتريش و ايران باشد، افزود: از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي، سه رئيس جمهوري اتريش به ايران سفر كرده اند و ما اميدواريم دكتر روحاني نيز به اتريش سفر كنند.
وي افزود: در سفر رئيس‌جمهوري اتريش به ايران، كه شهريور امسال صورت گرفت، يك هيات بزرگ كه حدود 250 نفر از آنها تجار بودند، وي را همراهي مي كردند كه اين نشان‌دهنده علاقه اتريش به ارتباط با ايران است.
وي از اعزام هيات هاي تجاري اتريش به ايران در ماههاي آينده خبر داد و يادآور شد: در جلسه روز گذشته با اتاق بازرگاني بيرجند و فعالان اقتصادي خراسان جنوبي با ظرفيت‌هاي معدني، توليدات كشاورزي و گردشگري اين استان آشنا شديم.
وي با اشاره به مشاهده برنامه موسيقي محلي خراسان جنوبي در بيرجند، گفت: از گروه موسيقي محلي اين استان نيز در جشنواره هاي موسيقي اتريش استفاده خواهيم كرد.
سفير اتريش در ايران با اشاره به برنامه اين كشور براي افزايش شمار پروازها به ايران، افزود: اميدواريم تا بهار سال آينده براي افزايش شمار گردشگران خود در ايران، سه پرواز در مسير اصفهان برقرار كنيم.
وي ايرانيان را مردمي مهمانواز خواند و گفت: ما در اين كشور مشكلي نداريم و ارتباط ما بر اساس همكاري و احترام متقابل خواهد بود.
6054