داعش مدارك هويتي مردم موصل را براي چه مي خواهد؟

بغداد-ايرنا- داعش در اقدام ضد حقوق بشري ديگر در استان نينوا، روز دوشنبه عوامل امنيتي خود را براي مصادره تمامي مدارك و اسناد هويتي اهالي اين شهر ، به مناطق مسكوني موصل گسيل كرد و ناظران عراقي و منطقه را با اين سوال روبه رو ساخت كه هدف اين گروه تروريستي از جمع آوري مدارك مردم چيست؟

به گزارش ايرنا، منابع محلي اعلام كرده اند كه داعش با هدف جلوگيري از خروج اهالي موصل از اين شهر اقدام به جمع آوري و مصادره مدارك هويتي مردم كرده اند كه اين روزها بخاطر ترس از عمليات آزادسازي نينوا در حال ترك منطقه هستند.
در حال حاضر تعداد زيادي از خانواده ها از موصل در حال ترك اين شهر از راه هاي مختلف هستند كه به گفته ناظران گروه تروريستي داعش را نگران كرده است.
در همين حال برخي منابع نيز معتقدند كه احتمال دارد داعش با هدف سو استفاده از اين مدارك براي انتقال نيروهايش از عراق و سوريه به ساير كشورها بويژه كشورهاي غربي، درحال مصادره مدارك مردم است.
موصل مركز نينوا و بخش هاي بزرگي از اين استان و نيز 5 استان عمدتا شمالي و غربي عراق از ژوئن 2014 بطور كاملا مشكوكي به اشغال گروه تروريستي داعش در آمده است كه طي اين مدت جنايات زيادي را عليه غير نظاميان مرتكب شده اند.
خاورم*4*1770**1010