استاندار:رسانه ها تصوير شفاف و دقيقي از فضاي انتخاباتي لرستان ارائه دهند

خرم آباد - ايرنا - استاندار لرستان گفت: رسانه ها بايد با رصد منظم و صحيح وقايع انتخاباتي استان، تصوير شفاف و دقيقي از فضاي آن به اقشار مختلف مردم ارائه دهند.

هوشنگ بازوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: رسانه ها مي توانند فضاي لازم را براي مشاركت پرشور مردم فراهم كرده و در برگزاري يك انتخابات سالم با مجريان آن مشاركت جدي داشته باشند.
وي تاكيد كرد: برگزاري صحيح انتخابات، اعتمادسازي افكار عمومي و رقابت سالم نامزدها نيازمند اجراي كامل و دقيق قانون است كه رسانه ها در تحقق آن نقش اساسي دارند.
استاندار لرستان ادامه داد: رسانه ها مي توانند با هوشياري، درك عميق و درست از شرايط كشور و استان فضايي را ايجاد كنند كه آحاد مردم با حضور حداكثري و حماسي خود در راستاي انتخاب آگاهانه هدايت شوند.
بازوند تصريح كرد: بدون شك دغدغه تمامي دلسوزان و دوستداران نظام و انقلاب انتخاب افرادي است كه علاوه بر دارا بودن شرايط و ضوابط قانوني، نسبت به پيشرفت كشور و استان حساس و مسئوليت پذير باشند.
وي بيان كرد: انتظار مي رود وكلاي مردم لرستان در خانه ملت نيز نسبت به حل مشكل بيكاري و رونق توليد و اقتصاد، جذب اعتبار و سرمايه گذاري بخش خصوصي و معرفي دقيق و درست ظرفيت ها و توانمندي هاي متعدد و مختلف منطقه به تيم اجرايي استان كمك كنند.
استاندار لرستان با بيان اينكه رسانه ها تنوير افكار عمومي و شفاف سازي در همه عرصه ها در هر جامعه را به ارمغان مي آورند، توضيح داد: آنها مي توانند با بازتاب صحيح وظايف، جايگاه و اختيارات قانوني يك نماينده مجلس از يك سو و آگاه نمودن مردم از مسائلي چون نداشتن توقعات و انتظارات فرا قانوني از نمايندگان از سوي ديگر، موجب تقويت روند سالم سازي تبليغات در انتخابات شوند.
بازوند اضافه كرد: رسانه ها بايد تلاش كنند با پيشگيري از وقوع سو برداشت هاي ناشي از تعصبات قومي، مردم را در راستاي انتخاب آگاهانه همراه با همدلي پس از اين رويداد هدايت كنند.
به گفته وي امسال 34 هزار نفر در روند برگزاري دو انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري در لرستان فعاليت دارند كه از اين تعداد 22 هزار نفر در حوزه اجرايي و 12 هزار نفر در حوزه نظارتي مشغول به فعاليت هستند.
مردم استان لرستان در 11 حوزه انتخابيه داراي 9 كرسي در خانه ملت و دو نماينده در مجلس خبرگان رهبري هستند.
7269/507