روحانيون و طلاب دامغاني كشتار شيعيان كشور نيجريه را محكوم كردند

سمنان - ايرنا- شماري از روحانيون و طلاب دامغان روز دوشنبه با اجتماع در صحن حوزه علميه مطلب خان اين شهرستان جنايات و ضمن محكوم كردن كشتار شيعيان نيجريه ، محاكمه عاملان اين جنايت وحشيانه را از سوي مجامع بين المللي خواستار شدند.

به گزارش ايرنا ، امام جمعه موقت دامغان در اين اجتماع گفت : ارتباط با انقلاب اسلامي و شيعه بودن و ترويج فرهنگ و افكار شيعه از سوي روحاني مجاهد و انقلابي شيخ ابراهيم زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه مهم ترين عامل كشتار و جنايت ارتش نيجريه بوده است.
حجت الاسلام محمدحسن رستميان افزود : اين كشتار با همراهي و حمايت آمريكا، رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي و توسط گروه هاي تروريستي صورت گرفته است.
وي اظهار داشت : تروريسم اصلي آمريكا، رژيم صهيونيستي و عربستان سعودي هستند كه به صورت مستقيم در قتل عام و كشتار مسلمانان دست دارند و آن را مديريت مي كنند و از طرفي دم از محكوميت تروريسم مي زنند.
وي تصريح كرد: امروز گروه هاي افراطي و خشونت طلب باعث خونريزي و اختلاف در مناطق مختلف جهان شدند و ما مسلمانان و پيروان رسول الله(ص) بايد با اين حركات و جنايات مقابله و مبارزه كنيم.
وي اضافه كرد: مسلماناني كه كتاب آن ها قرآن مجيد است اطاعت خدا و رسول خدا(ص) را مورد توجه قرار دهند و از خشونت، درگيري و خونريزي دوري و پرهيز كنند.
وي خاطرنشان كرد : نزاع، اختلاف و درگيري در بين مسلمانان از ديدگاه قرآن مجيد و آيات و روايات محكوم بوده و موجب سست شدن در كارها مي شود كه ما مسلمانان و پيروان واقعي رسول خدا(ص) بايد با استقامت و مقاومت با اهداف شوم دشمنان مقابله و مبارزه كنيم.
امام جمعه موقت دامغان گفت : امت اسلامي با هر فكر و تفكري كه هستند و بايد حرمت خودشان را نگه دارند و از اختلاف و نزاع دوري و پرهيز كنند.
در اين اجتماع كه بيش از يكصد نفر از روحانيون و طلاب حوزه هاي علميه شهرستان دامغان حضور داشتند شركت كنندگان با شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل، مرگ بر عربستان سعودي و مرگ تروريسم جنايات ارتش نيجريه را در كشتار مردم مظلوم و شيعه اين كشور و بازداشت شيخ ابراهيم زكزايي رهبر شيعيان كشور نيجريه را محكوم كردند.
6026/