پایان پنجمین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان و سومین روز مجلس شورای اسلامی

تهران - ایرنا - پنجمین روز نام نویسی از داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و سومین روز نام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات كشور و فرمانداری های حوزه های انتخابیه اصلی پایان یافت.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا مستقر در ستاد انتخابات وزارت كشور، با وجود پایان وقت اداری برای ثبت نام داوطلبان مذكور، همچنان افراد بسیار زیادی برای ثبت نام در ستاد انتخابات كشور حضور دارند و نام نویسی از آنان ادامه دارد.
امروز و در نخستین ساعت شروع به كار ستاد انتخابات كشور، این ستاد میزبان رئیس جمهوری بود كه از حوزه تهران برای خبرگان رهبری نام نویسی كرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری پیش از ساعت 9 صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات برای نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان تهران نام نویسی كرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید جعفر مصطفوی صبح امروز در پنجمین روز نام نویسی با حضور در ستاد انتخابات كشور از حوزه انتخابیه استان البرز داوطلب انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.
همچنین آیت الله محسن قمی از استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا حسینی از استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا عباسی فر از استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید عباس حسینی قائم مقامی از استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین سید هاشم حمیدی از استان تهران امروز برای نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ثبت نام كردند.
آیت الله سید رضا برقعی و حجت الاسلام سیدجعفر مصطفوی از استان البرز و حجت الاسلام محمد رحمتی از استان آذربایجان شرقی نیز برای نمایندگی مجلس خبرگان رهبری نام نویسی كردند.
همچنین حجت الاسلام سید هاشم حمیدی امروز با حضور در ستاد انتخابات كشور در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان تهران نام نویسی كرد.
حجت الاسلام عباسعلی موسوی اختری برادر دبیر كل مجمع جهانی اهل بیت از استان تهران دیگر داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری بود كه امروز در ستاد انتخابات كشور نام نویسی كرد.
حجت الاسلام سعید صدوقی مازندرانی و حجت الاسلام سید جمال الدین دین پرور نیز امروز داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان تهران شدند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد بهرامی خوشكار و حجت الاسلام حسن جعفری با حضور در ستاد انتخابات كشور از استان كرمان داوطلب نمایندگی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری شدند.
حجت الاسلام خیر الله رمضانی نیز امروز با حضور در ستاد انتخابات كشور داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از استان فارس شد.
حجت الاسلام عبدالحسین مرادی با حضور در ستاد انتخابات كشور از استان اصفهان امروز برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نام نویسی كرد.
حجت الاسلام علیرضا مستشاری از استان كرمانشاه از دیگر داوطلبان نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بود كه امروز در ستاد انتخابات كشور ثبت نام كرد.
از دیگر داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری حجت الاسلام حسین اجرایی از استان بوشهر و حجت الاسلام مصطفی صدوقی از استان تهران بودند.
همچنین حجت الاسلام مصطفی صدوقی از استان تهران داوطلب نمایندگی پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شد.
لحظه های پایانی نام نویسی، آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از حوزه تهران برای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی كرد.
حضور داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز امروز چشمگیر بوده است.
نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی كه از روز شنبه آغاز شد تا پایان روز جمعه چهارم دی ماه ادامه خواهد داشت.
همچنین نام نویسی از داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری كه از 26 آذرماه آغاز شده تا دوم دی ماه ادامه دارد.
براساس توافق ستاد انتخابات كشور و شورای نگهبان، معتمدین هیات های اجرایی دو انتخابات یكسان خواهند بود.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از پنجم تا 14 دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد ردصلاحیت شده فرصت دارند از 16 تا 19 دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی كنند و نتیجه را تا 26 دی به شورای نگهبان دهند.
شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا 16 بهمن اعلام خواهد كرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در 20 بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت كشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در 27 بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر كنند.
زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از 29 بهمن تا پنجم اسفند به مدت یك هفته خواهد بود تا با یك تنفس یك روزه در آن، مردم شریف ایران در 7 اسفند با آرای ریخته شده در صندوق های رای، نظر خود را درباره آنها اعلام كنند.
صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز از 6 دی ماه الی پنجم بهمن ماه توسط شورای نگهبان بررسی می شود.
شورای نگهبان نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان را تا هفتم بهمن ماه اعلام می كند و داوطلبان رد صلاحیت شده می توانند تا 10 بهمن ماه اعتراض خود را اعلام كنند. شورای نگهبان نیز تا 20 بهمن ماه اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده را بررسی می كند.
اسامی نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری 21 بهمن ماه منتشر می شود و تبلیغات این نامزدها نیز از 22 بهمن ماه الی پنجم اسفندماه خواهد بود.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود.
سیام * 6084*9254 /1449