مدارس تمامی مقاطع تحصیلی تهران، ری و اسلامشهر فردا تعطیل است

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به اینكه وضعیت آلودگی هوا نسبت به روز گذشته تغییری نكرده گفت: بر همین اساس تمامی مدارس شهرستانهای تهران، ری و اسلامشهر در همه مقاطع تحصیلی فردا (سه شنبه) تعطیل است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسین هاشمی عصر دوشنبه در جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران افزود: همچنین مدارس سایر شهرستانهای استان تهران به جزء فیروزكوه، دماوند، لواسان و رودبار قصران نیز در مقطع ابتدایی، مهدكودك و پیش دبستانی ها فردا تعطیل است.
وی با اشاره به اینكه غلظت آلایندگی هوا نسبت به روز گذشته افزایشی پیدا نكرده اظهار كرد: مقرر شد فردا نیز جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوا به منظور بررسی شرایط و اتخاذ تصمیمات لازم در استانداری تهران تشكیل شود.
استاندار تهران با اشاره به اینكه تامین سلامت شهروندان مهمترین اصل برای مسئولان و مدیران اجرایی است گفت: بر اساس تصمیمات كمیته پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص اجرای دقیق طرح زوج و فرد خودرو اقدام كرده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
وی افزود: فروش روزانه مجوز ورود به محدود طرح ترافیك نیز بر اساس مصوبه این كمیته تا پایان هفته ممنوع است.
استاندار تهران با بیان اینكه هر گونه ساخت و ساز در سطح شهر طی 24 ساعت آینده ممنوع است گفت: كارگاههای صنعتی و آلاینده و همچنین معادن شن و ماسه و واحدهای آلاینده صنعتی تا پایان هفته در سطح استان تهران ممنوع است.
شاخص كیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه كیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص كیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاك (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناك (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش ایرنا كیفیت هوای تهران از ابتدای هفته جاری تاكنون در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.
شاخص كیفیت هوای تهران در طول هفته گذشته نیز یك روز ناسالم برای تمامی افراد و در بقیه روزها در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.
بالا بودن آلودگی هوای پایتخت موجب تشكیل كمیته اضطرار آلودگی هوا در روز شنبه و ابلاغی مصوباتی از جمله تعطیلی دو روزه مدارس پایتخت(روزهای یكشنبه و دوشنبه)، لغو صدور مجوز روزانه ورود به محدوده زوج و فرد و ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه استان تا پایان هفته شد.
تهرام/7243/7364/1348// 1625