۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۳
کد خبر: 81888330
۰ نفر
مقانلو: در تيم ملي تكواندو شايسته سالاري حكم فرماست

تهران - ايرنا - سرمربي تيم ملي تكواندو، گفت: در اين تيم شايسته سالاري حكم فرماست و نفرات براي حضور در مسابقات آسيايي و جهاني از طريق انتخابي گزينش شده اند.

بيژن مقانلو در گفت وگو با ايرنا در خصوص صحبت هاي محمدباقري معتمد عضو پيشين تيم ملي ايران كه مدعي شده بود كادر فني فرصت كافي به او را نداده است، اظهار داشت: اصلا اين مساله را قبول ندارم. همواره با برگزاري رقابت هاي انتخابي تيم ملي را آماده حضور در مسابقات آسيايي و جهاني كرده ايم.
وي افزود: هميشه شايسته سالاري برايم يك اصل بوده است و باقري معتمد نيز در انتخابي ها به بهنام اسبقي باخت و طبيعي بود كه اسبقي نفر اول وزن شود.
مقانلو عنوان كرد: نام ها و مدال هاي قبلي تكواندوكاران ملاك نيست، بلكه آنان بايد در شياپ چانگ توان خود را نشان دهند.
سرمربي تيم ملي ايران عنوان كرد: بعد از حضور در مسابقات آلمان، بهنام اسبقي كه در انتخابي برابر معتمد به برتري دست يافته بود، راهي قهرماني آسيا شد و به مدال طلا رسيد و به عنوان فني ترين تكواندوكار هم انتخاب گرديد.
وي با اشاره به اينكه باقري معتمد تا يك مقطع زماني مشخص در تمامي مسابقات بين المللي در تيم ملي ايران بوده است، گفت: وي از حضور در رقابت هاي گرند پري انگليس انصراف داد كه بعدا متوجه شديم به دنبال دريافت گرين كارت آمريكا بوده است.
مقانلو ادامه داد: همان زمان اعلام كردم كه بايد از تكواندوكاران به دليل آنكه به بلوغ رسيده و شرايط خود را سنجيده و اگر ناآماده باشند از حضور در مسابقات انصراف مي دهند، تشكر كرد.
سرمربي تيم ملي اظهار داشت: معتمد در مسابقات هلند نيز آسيب ديد و به گفته خودش ACL جراحي كرده است. با نزديك شدن به المپيك 32 نفر اول هر وزن در گرند پري شركت مي كردند كه بهنام اسبقي نفر اول بود و ابوالفضل يعقوبي و عليرضا نصرآزاداني اولويت هاي بعدي محسوب شده و باقري معتمد نفر چهارم بود.
وي در ادامه با قدرداني از يعقوبي و نصرآزاداني گفت: آنان با از خود گذشتگي در مسابقات مختلف شركت كرده و عامل بازدارنده اي براي حريفان بهنام اسبقي بودند تا او به فينال گرند پري برسد.
مقانلو در خصوص صحبت باقري معتمد كه گفته بود او زودتر از بهنام اسبقي مصدوميتش بهبود يافته، اما از سوي كادر فني مورد استفاده قرار نگرفته است، توضيح داد: تكواندوكاران از سوي رنكينگ جهاني جواز حضور در مسابقات گرند پري را پيدا مي كنند و همه چيز با حساب و كتاب است و اين حرف ها فايده اي ندارد.
وي با اشاره به اينكه محمدباقري معتمد از افتخارات تكواندوي ايران محسوب مي شود، گفت: چنانچه قهرمانان با ادبيات بهتري صحبت هاي خود را مطرح كنند، بيشتر مايه افتخار خواهند بود.
سرمربي تيم ملي تكواندوي ايران ادامه داد: فقط به دنبال شايسته سالاي بوده ايم و اگر تيم ملي پوست انداخته و جوان شده به خاطر همين مساله است.
مقانلو اظهار داشت: هدف ما فقط افتخار آفريني است و به خاطر استفاده از بهترين هاست كه اكنون در هر وزن 2 و شايد 3 تكواندوكار عالي داريم.
ورزشي**3783**1379