مجلس خبرگان رهبری ستون خیمه انقلاب اسلامی است

تهران - ایرنا - رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مجلس خبرگان رهبری محور، اساس و ستون خیمه انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه پس از نام نویسی در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات كشور افزود: این روزها روزهای بسیار مهمی است كه ملت برای رقم زدن سرنوشت سال های آینده با توجه به شرایط پس از برجام آماده می شوند.
وی ادامه داد: در چند ماه آینده مجلس جدید خبرگان رهبری و مجلس جدید شورای اسلامی شكل خواهد گرفت كه هر دو مجلس در سعادت كشور می تواند نقش مهمی ایفا كنند و آن بستگی به رای ملت ما دارد كه هر چه بخواهند روی برگه های رای خواهند نوشت.
آیت الله هاشمی گفت: مسوولیت بزرگی به عهده كسانی خواهد افتاد كه مردم آن ها را امین خودشان در نظر گرفتند و به آن ها رای دادند.
وی افزود: مجلس خبرگان رهبری محور و اساس و ستون خیمه انقلاب اسلامی و ملت ایران است كه به حمدالله تا به حال در دوره های گذشته به خوبی انجام وظیفه كرده و مناسب ترین فردی كه مجلس خبرگان انتخاب كرده است كار خود را با طراوت و شادابی و احساس مسوولیت انجام می دهند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی روزانه در سرنوشت ما موثر است و با تبیین و توضیحاتی كه می دهند در صحبت ها، با قانون گذاری كه سرنوشت ما را تعیین می كنند و با نظارت كه مصوباتشان درست اجرا شود و افراد شایسته ای را برای كار انتخاب كنند شكل می گیرد.
هاشمی رفسنجانی گفت: روشن است برای همه كه سال های آینده با توجه به وضع منطقه و شرایط نا امنی كه كشور را احاطه كرده و حوادثی كه به دنبال این ناامنی ها شكل خواهد گرفت سال های بسیار مهمی در تاریخ ما خواهد بود.
وی گفت: در این شرایط امنیت داریم، اطراف خودمان را كه نگاه می كنیم خدا را شكر می كنیم و از ملت هوشیار كه میدان نمی دهند به اشرار در این كشور فتنه برپا كنند باید تشكر كرده و خداوند را سپاس گذاریم.
هاشمی رفسنجانی گفت: از نیروهای امنیتی و دفاعی و نظامی و اطلاعاتی كه مواظب تحركات افراد ناباب هستند باید صمیمانه متشكر باشیم و با اتكای رای مردم هر كس كه انتخاب شد می تواند با نیابت از مردم تصمیم بگیرد.
وی ادامه داد: امانت بزرگی كه مردم به نامزدهای موفق می سپارند این امانت ایجاب می كند كه وظیفه شناسی و حققیفت بینی بر ما حاكم باشد.
وی افزود: خداوند با لطف خود این انقلاب را كه توسط ملت شكل گرفت به دست خود مردم داد و تاكنون به خوبی حفط كرده و خیلی از انقلاب ها دچار مشكل شده اند و انقلاب ما راه خود را به خوبی پیش می رود و باز خواهد رفت.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد: امیدواریم این انقلاب با حضور حضرت حجت كه این روزها شاهد این هستیم كه در تاریخ این مقام ولایت به حضرت حجت واگذار شده و امام زنده ما هستند و انشالله زیر نظر مبارك ایشان راه خود را بپیماییم و تا نظر به مردم خودش دارد اندوهی نخواهیم داشت.
وی افزود: از شما خبرنگاران كه زحمت ثبت مسایل كشور را به خود می دهید تشكر می كنیم و امیدواریم همیشه در راستای حقیقت و واقعیت این مسئولیت حساس را انجام دهید.
سیام*9254**6084**1449