۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۱۹
کد خبر: 81888321
۰ نفر
دو شركت ایرانی درمیان برترین های تجارت الكترونیك آسیا

تهران- ایرنا- بانك مركزی اعلام كرد: سوییچ شاپرك و سامانه چكاوك در صدر برترین طرح های تجارت الكترونیك آسیا قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی بانك مركزی، سوییچ شاپرك و سامانه چكاوك به ترتیب مقام اول برترین طرح های تجارت الكترونیكی دولتی و جایگاه سوم طرح تجارت الكترونیكی خصوصی اجلاس عمومی ایفكت (AFACT) را از آن خود كردند.
در بخشی از برنامه های این اجلاس كه هر دوسال یكبار با عنوان برترین طرح های الكترونیكی آسیا برگزار می شود، سوییچ شاپرك توانست در جمع سه طرح راه یافته به بخش نهایی، رتبه اول را از آن خود كند.
این اجلاس در قالب دو رویداد شامل نشست عمومی با سه گروه كاری با عنوان های كمیته دامنه كسب و كار، كمیته پشتیبانی جامعه اعضا و كمیته متدلوژی و فناوری و دیگری شامل مسابقه دوسالانه برترین طرح های تجاری الكترونیكی در آسیا موسوم به e- Asia Awards برگزار می شود.
این مسابقه در سطح ملی برای حضور نمایندگان اصلی و فنی كشورهای دیگر، فرصت مغتنمی را برای تبادل نظر و عرضه توانمندی های كشور فراهم آورد.
با در نظر گرفتن حضور برترین های این حوزه، رتبه بندی در چند مرحله انجام می شود كه شاپرك موفق شد، به نمایندگی از شركت خدمات انفورماتیك، طرح محاسبه مالیات از چین تایپه و طرحی درخصوص سازمان بنادر و دریانوردی ایران را پشت سر بگذارد.
سامانه چكاوك نیز به عنوان دومین نماینده شركت خدمات انفورماتیك در جایگاه سوم طرح های تجارت الكترونیك خصوصی قرار گرفت.
اجلاس عمومی ایفكت در حوزه تسهیل تجاری با همكاری مركز توسعه تجارت الكترونیكی در زمینه موضوعات تخصصی «استانداردسازی كدها و پیام های تجاری»، «ساده سازی و همگون سازی فرایندهای تجاری»، «سیستم متمركز برای جمع‌آوری اطلاعات خانه‌های گردشگری با مقیاس كوچك» و «تبادل اسناد تجاری در بستری امن» در دهه سوم آذرماه سال جاری در تهران برگزار شد.
Asia Pacific Council for Trade Facilitation and Electronic Business یا شورای تسهیل تجاری و كسب و كار الكترونیكی سازمان ملل در آسیا و اقیانوسیه موسوم به ایفكت (AFACT) ، سازمانی غیر دولتی است كه در آن، نمایندگان كشورهای عضو و متخصصانی از بخش خصوصی در منطقه آسیا و اقیانوسیه به صورت تخصصی در زمینه تسهیل تجاری و تجارت الكترونیكی فعالیت می كنند.
اقتصام(1) 9141 ** 2023