استاندار: رسانه ها تصویر شفاف و دقیقی از فضای انتخاباتی لرستان ارائه دهند

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: رسانه ها باید با رصد منظم و صحیح وقایع انتخاباتی استان، تصویر شفاف و دقیقی از فضای آن به اقشار مختلف مردم ارائه دهند.

هوشنگ بازوند روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رسانه ها می توانند فضای لازم را برای مشاركت پرشور مردم فراهم كرده و در برگزاری یك انتخابات سالم با مجریان آن مشاركت جدی داشته باشند.
وی تاكید كرد: برگزاری صحیح انتخابات، اعتمادسازی افكار عمومی و رقابت سالم نامزدها نیازمند اجرای كامل و دقیق قانون است كه رسانه ها در تحقق آن نقش اساسی دارند.
استاندار لرستان ادامه داد: رسانه ها می توانند با هوشیاری، درك عمیق و درست از شرایط كشور و استان فضایی را ایجاد كنند كه آحاد مردم با حضور حداكثری و حماسی خود در راستای انتخاب آگاهانه هدایت شوند.
بازوند تصریح كرد: بدون شك دغدغه تمامی دلسوزان و دوستداران نظام و انقلاب انتخاب افرادی است كه علاوه بر دارا بودن شرایط و ضوابط قانونی، نسبت به پیشرفت كشور و استان حساس و مسئولیت پذیر باشند.
وی بیان كرد: انتظار می رود وكلای مردم لرستان در خانه ملت نیز نسبت به حل مشكل بیكاری و رونق تولید و اقتصاد، جذب اعتبار و سرمایه گذاری بخش خصوصی و معرفی دقیق و درست ظرفیت ها و توانمندی های متعدد و مختلف منطقه به تیم اجرایی استان كمك كنند.
استاندار لرستان با بیان اینكه رسانه ها تنویر افكار عمومی و شفاف سازی در همه عرصه ها در هر جامعه را به ارمغان می آورند، توضیح داد: آنها می توانند با بازتاب صحیح وظایف، جایگاه و اختیارات قانونی یك نماینده مجلس از یك سو و آگاه نمودن مردم از مسائلی چون نداشتن توقعات و انتظارات فرا قانونی از نمایندگان از سوی دیگر، موجب تقویت روند سالم سازی تبلیغات در انتخابات شوند.
بازوند اضافه كرد: رسانه ها باید تلاش كنند با پیشگیری از وقوع سو برداشت های ناشی از تعصبات قومی، مردم را در راستای انتخاب آگاهانه همراه با همدلی پس از این رویداد هدایت كنند.
به گفته وی امسال 34 هزار نفر در روند برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در لرستان فعالیت دارند كه از این تعداد 22 هزار نفر در حوزه اجرایی و 12 هزار نفر در حوزه نظارتی مشغول به فعالیت هستند.
مردم استان لرستان در 11 حوزه انتخابیه دارای 9 كرسی در خانه ملت و دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری هستند.
7269/507