امام جمعه ساوه: ترويج فرهنگ انفاق از مصاديق بارز جامعه اسلامي است

ساوه-ايرنا-امام جمعه شهرستان ساوه گفت: ترويج فرهنگ انفاق و كمك به هم نوع از مصاريق شاخص جامعه اسلامي استو فرهنگ آن بايد همواره عميق تر شود.

حجت اسلام و المسلمين سيد ابراهيم حسيني روز دوشنبه درآيين 'يلدا قرار شاگران' در ساوه افزود: تاكيد بر صدقه در سخنان ائمه معصومين و قرآن كريم بارها سفارش شده است.
وي ادامه داد: كمك به هم نوع و مشاركت در امور خداپسندانه با وجوداجر و ثواب بزرگ در نزد خداوند متعال، روح مومنان را پاك و بي آلايش مي كند.
امام جمعه ساوه گفت: بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي و بزه هاي جامعه امروز به واسطه غرور و خودخواهي است و اين صفت ناپسند سبب زنگار بر نفس و روح پاك آدمي است.
وي افزود: تعامل و مشاركت در ترويج فرهنگ انفاق و صدقه از جمله راهكارهايي است كه نفس انسان را از امور نكوهيده به دور مي دارد.
خطيب جمعه ساوه بيان كرد: اگر انفاق در راه خدا به قصد قربت و با نيت مخلصانه باشد در پيشگاه حضرت حق از جايگاه والايي برخوردار است.
وي اضافه كرد: نهاد هاي خدمت رسان اجتماعي همچون كميته امداد و ديگر دستگاه هاي فعال در امر خدمت رساني به محرومان بايد با جلب مشاركت هاي مردمي، زمينه خدمت صادقانه و خالصانه را فراهم كنند.
اجراي سرود، پخش كليپ‌ و جلب مشاركت عمومي شهروندان و شركت كنندگان در تامين نيازهاي شب يلداي نيازمندان ساوه از ديگر برنامه هاي جنبي اين نشست بود.
هم اكنون حدود شش هزار نفر زير پوشش خدمات كميته امداد امام خميني(ره) ساوه هستند.ك/2
3075/6013/