امام جمعه اراك خواستار تشريح و تبيين ابعاد شخصيتي امام خميني(ره) شد

اراك- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان مركزي خواستار تشريح و تبيين ابعاد شخصيتي امام خميني(ره) شد و گفت: اين مهم بايد به صورت علمي و كارشناسي در دستور كار وزارتخانه هاي آموزش و پرورش و علوم، تحقيقات و فناوري قرار بگيرد.

آيت الله قربانعلي دري نجف آباي روز دوشنبه در نشست اعضاي هيات امنا و روساي دانشكده امام خميني(ره) در محل بيت نماينده ولي فقيه در استان مركزي افزود: مقام معظم رهبري بارها در فرمايشات خود به ترويج انديشه هاي امام خميني(ره) در جامعه تاكيد كردند، بنابراين ساز و كارهاي لازم در اين خصوص بايد از سوي دستگاه هاي فرهنگي و آموزشي فراهم شود.
وي ادامه داد: جايگاه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره)، جايگاه رفيع و بلند است كه بايد از همه فرصت ها براي تبيين انديشه هاي امام راحل (ره) استفاده كرد و تفكر حكومتي امام خميني (ره) را ترويج داد.
امام جمعه اراك بيان كرد: نسل جوان نيازمند به شناخت انديشه هاي بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران هستند كه گفتمان ديني با نسل جوان و پاسخ به شبهات آن ها مورد توجه قرار گيرد.
وي اضافه كرد: امام خميني(ره) رهبري مردمي و داراي اهداف انديشه هاي متعالي بودند و توانستند اسلام و ايران را با انقلاب به دنيا معرفي كنند و با اين انقلاب به مسلمانان نشاط بخشيدند.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي افزود: انديشه هاي امام راحل در همه نقاط جهان جاي خود را پيدا كرده و همه آزاديخواهان جهان آرمان هاي ايشان را چراغ راه خود قرار داده اند به طوري كه براي مثال در نيجريه شيخ زاكزاكي اردات و علاقه مندي خود را از امام راحل با صراحت هر چه تمامتر بيان مي كند.
وي بيان كرد: تاسيس انديشكده امام خميني(ره) با هدف ترويج و گسترش اهداف، انديشه ها و ابعاد شخصيتي امام خميني(ره) در اراك و خمين اقدامي ارزشمند است اما مسئولان اين انديشكده بايد تحقيق و پژوهش در آثار امام راحل را در دستور كار خود قرار دهند تا انديشه هاي اين مرد بزرگ به صورت علمي و كارشناسي در ايران و جهان انعكاس داده شود.
استاندار استان مركزي نيز در اين نشست گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري نياز است كه مباني و انديشه هاي امام (ره) را در مسايل مختلف داخلي و خارجي و منطقه اي و به ويژه در مباني فقهي و به خصوص در زمينه ولايت فقيه براي همگان تبيين و آن را به فرهنگ تبديل شود.
محمود زماني قمي افزود: بايد از فرصت انديشكده امام خميني(ره) در راستاي معرفي اين شخصيت بزرگ به آحاد جامعه به خصوص نسل جوان بهره كافي برده شود.
وي در خصوص برگزاري همايش بزرگ امام خميني(ره) نيز گفت: برگزاري چنين همايشي به صورت درون استاني از كيفيت لازم برخوردار نيست و بايد اين همايش برون استاني باشد و استانداري مركزي نيز همه مخارج آن را پرداخت مي كند.
انديشكده امام خميني(ره) به صورت هيات امنايي فعاليت خود را از ابتداي سال جاري در دو شهر اراك و خمين آغاز كرد.ك/2
3017/6013/