۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۴
کد خبر: 81888288
۰ نفر
زنگ خطر براي ملوان به صدا درآمده است

ايرنا-انزلي – ملوان در ادامه كسب نتايج ضعيف و عدم تمركز بازيكنان به دليل مشكلات مالي، از ساير رقيبان عقب افتاده و زنگ خطر براي اين تيم ريشه دار به صدا درآمده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، درحالي كه شرايط نامساعد روحي و مالي ملوان روز به روز رو به وخامت مي رفت خبر ورود حميد استيلي بعنوان سرمربي جديد ملوان منتشر و سرمربي با اخلاق سابق پرسپوليس با امضاء قراردادي سكان هدايت ملوانان را در ليگ پانزدهم به دست گرفت .
استيلي پيگيري مطالبات بازيكنان و همچنين رفاقت با آنان را در دستور كار خود قرار داد و بازيكنان به رغم فشار عصبي و عدم تمركز روي تمرينات با اين مربي آغاز بكار كرده و در اولين حضور اين مربي توانستند با وجود پيش افتادن تيم نفت تهران تا دقيقه 80 بازي باخت را درخانه حريف با تساوي عوض كرده و بدين ترتيب اولين حضور حميد استيلي با كسب يك امتياز شيرين خارج از خانه همراه شد.
اما اين آغاز شيرين به دليل مشكلات عديده باشگاه درخصوص موارد مالي و مطالبات بازيكنان كم كم به تلخي گراييد تا جاييكه تيم ملوان در 11 هفته از حضور حميد رضا استيلي بعنوان سرمربي، تنها موفق به كسب 10 امتياز شد تا در پايان نيم فصل، با 17 امتياز در رده يازدهم جدول رده بندي قرار گيرد.
استيلي در مدت حضورش در ملوان يك پيروزي، يك تساوي و سه باخت در خارج از خانه و يك پيروزي، دو باخت و سه تساوي خانگي را دركارنامه خود داشته و بدترين كسب نتيجه اين مربي دو بازي ليگ برتري و جام حذفي مقابل پرسپوليس تهران بود كه از نظر تماشاگران مفتضحانه ترين نتيجه كسب شده از سوي كادرفني فعلي است كه موجب شد در پايان آخرين بازي نيم فصل اول، هواداران با شعارهايي نظير( نيمكت پرسپوليسي نمي خوايم نمي خوايم) كادر فني را مورد عنايت خود قرار دهند.
هواداران ملوان نيز كه تحت هرشرايط و درهر شهري حامي تيم و روحيه بخش بازيكنان بودند از دو بازي قبل و درپي كسب نتايج ضعيف تيم ملوان صبرشان به سر آمده و با شعارهاي حيا كن ، رها كن اعتراض خود را به حميد استيلي و دستيارانش اعلام كردند.
حميد استيلي در كنفرانس خبري پس از تساوي تيمش مقابل تيم ته جدولي سياه جامگان گفت كه از تمامي ظرفيت هاي موجود در تيم استفاده كرده و بازيكنانش همه كاري را جز گل زدن انجام داده اند و گل زدن هم از وظايف سرمربي نيست .
وي در پاسخ به احساسات تماشاگران و طرفداران تيم، خود را خادم مردم و هواداران خواند اما اظهار مي كند كه مسئولان باشگاه مي بايست درخصوص ماندن و يا رفتن وي تصميم گيري كنند.
نكته قابل توجه ليگ پانزدهم فوتبال ، تعطيلي بين دونيم فصل است درحاليكه در فواصل بازيهاي نيم فصل اول، باشگاه ها دوتعطيلي سه هفته اي و يك تعطيلي دو هفته اي كه به گفته كارشناسان به ضرر تيمهاي بالاي جدولي و به نفع تيمهايي است كه فرصت آماده سازي بازيكنان را نداشته اند تجربه كرده و عملا سه تعطيلي نيم فصل داشته اند.
مديرعامل باشگاه ملوان درگفتگو با خبرنگار ايرنا درخصوص عملكرد اين تيم در نيم فصل اول ليگ پانزدهم اظهار كرد: آمار ها بيانگر آن است كه ملوان در نيم فصل اول ليگ پانزدهم نسبت به ليگ قبل عملكرد بهتري داشته و فقط در خط حمله، بازيكنان اين تيم ضعيف عمل كرده اند.
مسعود رضائيان با اشاره به رشد 80درصدي روند عملكرد تيم نسبت به فصل گذشته افزود:ملوان در بخش دفاع 30درصد بهبود وضعيت داشته و مي توان گفت به وضعيت عادي نزديك تر است و البته بايد اذعان كرد عدم وجود بازيكنان آماده درنيم فصل اول و آسيب ديدگي بازيكنان كليدي خصوصا در پست حمله، ضربه مهلكي بر بدنه اين تيم وارد آورد.
وي با بيان اينكه ملوان در نداشتن بازيكنان آماده مقام اول را در رده بندي تيم هاي ليگ پانزدهم داشته است تصريح كرد: در بخش تامين هزينه ها نيز در سال قبل نسبت به امسال بهترعمل شده و حتي بازيكنان قديمي تيم نيز اعلام داشتند كه سال گذشته پول بهتري دريافت كرده اند.
با تمام اين تفاسير و از آنجايي كه سرمربي ملوان اعلام كرده كه در جريان نقل و انتقالات نيم فصل به دنبال جذب بازيكن جديد در جهت رفع خلاء هاي موجود در تيم و قدرتمند سازي ملوان براي حضوري مقتدرانه در نيم فصل دوم و كسب جايگاهي در شان اين تيم است بايد منتظر ماند و شاهد بود كه آيا اين امر محقق مي شود و مسئولان باشگاه زنگ خطري را كه براي ملوان به صدا در آمده چگونه به زنگ پيروزي و شادي هواداراني كه در همه شرايط حامي تيم بوده اند تبديل خواهند كرد چرا كه درصورت سقوط تيم به ليگ پايين تر و هرگونه تعلل، اين مسئولان باشگاه هستند كه مي بايست پاسخگوي افكار عمومي باشند.
باشگاه فرهنگي ورزشي ملوان نيروي دريايي بندر انزلي سال 1348 و فقط در رشته فوتبال، با مربيگري يكي از بازيكنان اين تيم تاسيس شد.
بهمن صالح نيا، يكي از معلمان ورزش مدارس انزلي تيم ملوان را با جمعي از شاگردان خود تشكيل داد و طي مدتي كوتاه درحالي پا به عرصه ليگ دسته اول كشور گذاشت كه از همان ابتدا با ارائه بازيهاي زيبا و كسب نتايج شايسته، توانست توجه همگان را به خود جلب كند.
ملوان تا سال 80 بعنوان بهترين تيم شهرستاني تاريخ ليگ ايران مطرح بود و با كسب سه عنوان قهرماني در جام حذفي كشور و سه نايب قهرماني ، صاحب ركوردي قابل توجه در تاريخ فوتبال كشور است.
يكي از خصوصيات بارز تيم ملوان، ظهور مداوم پديده هاست كه موجب مي شود اين تيم با ديكته كردن قدرتش به حريفان حتي در ضعيف ترين وضعيت خود، انزلي را شهري ستاره ساز درعرصه فوتبال ايران معرفي كند چرا كه هر تيم ليگ برتري يك يا دو بازيكن انزلي چي در تركيب خود دارد.
گزارش : رضا اكبري
6030** 1701