اوباما: جمهوری‌خواهان طرح جایگزین برای مقابله با داعش ارائه كنند

تهران-ایرنا- «باراك اوباما» رئیس جمهوری آمریكا در مصاحبه ای از نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات آتی این كشور به دلیل انتقاد از سیاست های دولتش بدون ارائه جایگزینی برای آنها گلایه كرد و از آنان خواست كه طرح جایگزین خود را برای مقابله با گروه تروریستی داعش ارائه كنند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس جمهوری آمریكا در مصاحبه با رادیو عمومی ملی آمریكا ( ان پی آر) افزود كه دولت وی آماده مواجهه با انتقادهای مشروع به دلیل ناكامی در تشریح مناسب استراتژی كاخ سفید برای مقابله با داعش است.
این مصاحبه چند روز پیش انجام شد و قرار است روز دوشنبه بصورت كامل از رادیو عمومی ملی آمریكا پخش شود.
اوباما در این مصاحبه «میزان كم تایید عملكردش» در روند مقابله با تروریسم را به پُر شدن رسانه ها از اخبار مربوط به حملات داعش پس از حملات اخیر پاریس نسبت داد.
رئیس جمهوری آمریكا به این مساله اشاره كرد كه این كشور حدود 9 هزار حمله علیه مواضع گروه داعش انجام داده ومدعی شد چندین شهر از جمله سنجار در عراق را از این گروه تروریستی بازپس گرفته است.
اوباما در این مصاحبه در مورد اظهارنظر نامزدهای جمهوری خواهان در انتخابات آتی آمریكا در مناظره تلویزیونی اخیرشان گفت: زمانی كه شما از آنها (نامزدهای جمهوری خواهان) می پرسید كه شما جایگزینی برای سیاست های دولت در قبال داعش داریدریال آنها حتی جواب این پرسش را نیز نمی دهند.
این مصاحبه در بحبوحه نگرانی های مردم آمریكا در مورد حملات تروریستی احتمالی توسط داعش انجام شده است. گروه تروریستی داعش بارها هشدار داده است كه قصد دارد در خاك آمریكا دست به حملات تروریستی بزند. این در حالی است كه انتقادها از دولت اوباما به دلیل اتخاذ سیاستهای ناكارآمد در قبال گروه داعش همچنان ادامه دارد.
در یك نظرسنجی جدید مركز «پیو» مشخص شد كه فقط 37 درصد از شركت كنندگان نحوه عملكرد اوباما را در جنگ علیه تروریسم تایید می كنند و 57 درصد عملكرد رئیس جمهوری آمریكا را رد كرده اند.
اوباما پیش از این از آمریكایی ها خواسته بود تا در برابر تهدیدها در خاك آمریكا هوشیار باشند.
اوباما در ادامه مصاحبه با ان. پی. آر خاطر نشان كرد: فكر می كنم انتقادهای مشروعی از عملكرد ما در قبال داعش مطرح است.
رئیس جمهوری آمریكا در پاسخ به سوالی در مورد اینكه آیا وی به دنبال ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز آسمان سوریه است، گفت كه این اقدام مناسبی برای مقابله با داعش نیست چون این گروه تروریستی نیروی هوایی ندارد.
اروپام**9234**1572